Zawał

0
948
Zawał

Każdego z nas w najbardziej nieoczekiwanym momencie dotknąć może zawał i powinniśmy wiedzieć, jak go rozpoznać. Może on dotknąć zarówno kobiet, jak i mężczyzn i powinniśmy znać oznaki zawału. Pamiętajmy również o tym, że zawał dotyka zarówno osób młodych, jak i starszych. Przydarzyć się on może dosłownie każdemu i powinniśmy mieć tego świadomość i wiedzieć, kiedy występuje i jakie są główne oznaki zawału.
Oznaki zawału to między innymi ból w klatce piersiowej, najczęściej, choć nie zawsze pojawia się on za mostkiem oraz nagłe duszności. Uważa się, że jest to najbardziej charakterystyczny objaw zawału. Zazwyczaj ten ból będzie bardzo silny, dławiący oraz piekący. Mamy uczucie, jakby coś bardzo ciężkiego naciskało na naszą klatkę piersiową. Taki ból bardzo często promieniuje do naszych innych części ciała. Możemy go na przykład odczuwać na ramieniu, barku, w okolicach żuchwy. Zazwyczaj głównie pojawia się on po lewej stronie i towarzyszy on aż 80% wszystkich zawałów.
Inne również charakterystyczne i kluczowe oznaki zawału to uczucie duszności, mdłości, oraz uderzenia gorąca. Możemy odczuwać nagły brak powietrza. Co za tym idzie może u nas wystąpić stan podgorączkowy. Bardzo dużo osób podczas przechodzenia zawały skarży się również na ogólne osłabienie naszego organizmu. Czujemy się bezsilni oraz nie mamy na nic energii oraz mocy. Ciężko nam wykonać nawet najłatwiejszą czynność, jaką jest, na przykład wstanie. Oznaki zawału to również nudności oraz wymioty. Może się zdarzyć, że nagle zachce nam się wymiotować. Przy zawale bardzo często występują również zimne poty i nagła potliwość. U niektórych osób pojawia się też kołatanie serca, uczucie niepokoju, lęk.
Pamiętajmy również, że czasami oznaki zawału są dla nas niezauważalne i wiele z nich przechodzi bez wiedzy osoby, która właśnie go przechodzi. Nie powinniśmy jednak lekceważyć tych oznak i mieć się na baczności. Zawał jest bardzo poważny dla każdej osoby, bez względu na nasz wiek czy płeć i powinniśmy wiedzieć, kiedy się pojawia.

serce.info.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ