Żylaki i pajączki – przyczyny i zapobieganie

0
666
Żylaki i pajączki

Żylaki i pajączki są spowodowane stagnacją krwi w żyłach. W efekcie rozszerzają się i stają się widoczne pod skórą. Pajączki są mniej wyraźne niż żylaki. Stanowią więc podtyp żylaków, ale lekarz od żylaków (flebologii warszawa) zazwyczaj interpretuje je jako zapowiedź żylaków.

Innym ważnym czynnikiem jest jednak słaba tkanka łączna – i niestety kobiety są na to bardziej podatne niż mężczyźni. Jeśli z wiekiem tkanka łączna słabnie, oznacza to, że na ściany żył wywierany jest mniejszy nacisk.

W efekcie ulegają one zużyciu, co prowadzi do gorszego krążenia krwi. Rozluźnieniu ścian naczyń sprzyja również estrogen, dlatego u wielu kobiet tworzą się żylaki w czasie ciąży lub po zażyciu tabletek antykoncepcyjnych.

Alkohol, nikotyna i długie siedzenie — przyczyny powstawania żylaków

Nie od dziś wiadomo, że alkohol i nikotyna są szkodliwe. Tak samo jest w przypadku pracy siedzącej. Każdy flebolog warszawa (Lekarz od żylaków) potwierdzi, że długie siedzenie sprzyja powstawaniu żylaków. Siedzenie i leżenie przez długi czas utrudnia przepływ krwi. Powoduje to również cofanie się krwi, co może prowadzić do rozszerzania się żył, co uwidacznia się w postaci pajączków. Pierwszą oznaką ryzyka jest to, że wieczorne uczucie ciężkości w nogach.

Alkohol i nikotyna nie tylko prowadzą do rozszerzenia naczyń krwionośnych, ale mogą też trwale uszkodzić naczynia. Kolejnym dużym minusem jest to, że nadmierne spożycie sprzyja powstawaniu drobnych żyłek na twarzy.

Najlepsze lekarstwo — profilaktyka

Klinika flebologii warszawa oferuje różne metody leczenia żylaków. W rzeczywistości często łatwiej jest zapobiegać uszkodzeniom niż je naprawiać. W przypadku pajączków istnieją nawet skuteczne i proste środki zapobiegawcze. Najważniejszy jest sport.

Sport nie jest łatwy dla każdego, ale jest skuteczny. Rozluźnienie mięśni wywiera nacisk na żyły, co poprawia krążenie krwi. Regularne ćwiczenia pomagają również wzmocnić tkankę łączną.

Zapobiegaj powstawaniu pajączków dzięki prysznicom naprzemiennym

Inną prostą, skuteczną, choć nieco niekomfortową metodą zapobiegania żylakom, jest użycie pryszniców naprzemiennych. Dzięki temu naczynia „uczą się” szybko się rozszerzać, gdy jest ciepło i kurczyć się, gdy jest zimno. Poprawia to również krążenie krwi. Ponadto taki masaż może być również stosowany w celu zapobiegania zarówno rozwojowi, jak i rozprzestrzenianiu się pajączków.

Pończochy wspomagające zwalczanie pajączków i żylaków

Jeśli masz skłonność do słabej tkanki łącznej lub zdiagnozowano u Ciebie chorobę żył, klinika flebologii jest odpowiednim miejscem na odbycie konsultacji z lekarzem od żylaków.Aby zapobiegać powstawaniu pajączków, można się zaopatrzyć w pończochy uciskowe, znane również jako podtrzymujące. Zapobiegają powstawaniu pajączków i żylaków.

Alternatywą dla pończoch mogą być specjalne kremy na żylaki, które zawierają naturalne składniki, mające pozytywny wpływ na żylaki. Zawierają przeciwzapalną substancję czynną escynę, którą stosuje się nawet w maściach na żylaki.

Ponadto dostępne są również herbaty z oczaru wirginijskiego i rozmarynu, które wspomagają krążenie krwi od wewnątrz, a tym samym wypowiadają wojnę pajączkom.

Mówi się, że ocet jabłkowy ma również działanie redukujące pajączków. Wystarczy natrzeć nogi ściereczką lub wacikiem zamoczonym w occie jabłkowym i pozostawić na kilka minut.

Jeśli wszystko inne zawiedzie, warto skorzystać z pomocy kliniki flebologii i usunąć żylaki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Redakcja SzafaMamy.pl

Pasjonuje się modą, urodą i zdrowym odżywianiem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ