Wynagrodzenie dla opiekuna osób starszych w Niemczech

0
1355

Wiele osób ubiega się o pracę opiekuna osób starszych w Niemczech, głównie ze względu na atrakcyjne zarobki. Ile można zarobić?

Wynagrodzenie dla opiekuna osób starszych

Na portalach typu carework.pl można znaleźć wiele ogłoszeń dla opiekunów osób starszych, którzy są gotowi wyjechać do pracy do Niemiec. Stawki, jakie mogą zostać im zaproponowane zależą od wielu czynników. Przede wszystkim chodzi tu o posiadane doświadczenie i kwalifikacje zawodowe. Na najwyższe wynagrodzenie mogą liczyć osoby z dużym stażem, które mają bogate doświadczenie w opiece nad seniorami, a także ukończyły specjalistyczne kursy. Takie osoby są najbardziej cenione. Rodziny chętnie zatrudniają wykwalifikowanych opiekunów, ponieważ dzięki temu nie muszą martwić się o to, co dzieje się ze starszą osobą. Mają świadomość tego, że czuwa nad nimi profesjonalista, który jest w stanie udzielić pomocy medycznej, a także podać właściwe leki.

Opiekunowie mogą liczyć na wynagrodzenie w granicach 900-1400 euro. Rozpiętość oferowanych stawek jest tak duża, ponieważ, tak jak zostało wspomniane wyżej, wszystko zależy od posiadanego doświadczenia i stażu oraz znajomości języka niemieckiego.

Dodatki dla opiekunów

Podstawowa pensja to jedno, a dodatkowe gratisy dla opiekunów to inna sprawa. To, jak będą one duże i na jakie kwoty będą oscylowały w dużej mierze zależy od rodziny, na jaką się trafi. Zwykle chodzi tutaj o to, że opiekun zatrudniany w Niemczech nie musi płacić ani za mieszkanie, ani za wyżywienie. Wszystko zostaje mu zapewnione w ramach obowiązków. Mieszka zwykle ze starszą osobą i może brać z lodówki wszystko, czego potrzebuje. Pozwala to na zaoszczędzenie sporej ilości gotówki. Może ją odłożyć lub wydać na prywatne sprawy. Natomiast za jedzenie i mieszkanie nie musi płacić, co jest sporą oszczędnością. Jak wiemy, te elementy najwięcej nas kosztują w życiu.

Opiekun zatrudniany za pośrednictwem profesjonalnych portali może liczyć także na zatrudnienie na umowę, co wiąże się ze składkami zdrowotnymi i emerytalnymi. Taka praca jest więc w pełni legalna.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Redakcja SzafaMamy.pl

Pasjonuje się modą, urodą i zdrowym odżywianiem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ