Wózki i foteliki dziecięce

0
942

Co przede wszystkim musimy zapewnić naszej pociesze? Oczywiście można tu długo wymieniać takie rzeczy dom, opiekę… Jednak przede wszystkim nie zapominajmy, że jesteśmy zobowiązani do zapewnienia jej bezpieczeństwa, szczególnie na tym pierwszym etapie życia.

Niemowlę a bezpieczeństwo

Pamiętajmy bowiem, że takie malutkie dziecko jest szczególnie narażone na wszelkie wypadki i urazy. Duża głowa, niezrośnięte kości, brak umiejętności poruszania się – to wszystko predysponuje do cięższego przebiegu wypadków. Dlatego też, jeśli chcemy zabrać naszego maluszka w podróż samochodem, musimy zapewnić mu nieco lepsze warunki.

Foteliki samochodowe

Zacznijmy właśnie od fotelików. Przede wszystkim muszą one dobrze chronić dziecko. Co więcej – powinny być także wygodne i komfortowe zarówno dla maluszka do leżenia, jak i dla rodzica do noszenia. To jeszcze jednak nie wszystko. Otóż dobrze by było, aby taki fotelik był w kolorach odpowiednich dla rozwoju naszej pociechy, aby materiał się łatwo czyścił…

Wózki spacerowe

Warto jeszcze przyjrzeć się kwestii wózków spacerowych. Co o nich musimy wiedzieć? Otóż tu ponownie należy kupić taki, który zapewnia maksymalną wygodę i bezpieczeństwo. Ponadto znowu – kolor nie może być zbyt wyrazisty czy przeciwnie przytłumiony tak, aby nie blokować rozwoju maluszka. Dodatkowo wózki dziecięce muszą mieć możliwość przyczepu toreb oraz wszystkich koniecznych akcesoriów.

Jak wybrać wózek i fotelik?

Podsumowując nie idźmy do sklepu i nie wybierajmy najtańszego modelu. Trzeba w tym momencie zdecydowanie zaznaczyć, że niestety za ceną idzie jakość wykonania. Jeśli kupimy tanie badziewie, to w najlepszym razie okaże się, że jest ono całkowicie niefunkcjonalne i niepraktyczne i że trzeba je wymienić.

Zawsze jednak istnieje jakaś firma, której produkty śmiało możemuy kupować. W tym przypadku jest to Cybex – uznana marka działająca na rynku od wielu lat. Spokojnie możemy się zapoznać z ich ofertą i wybrać produkty, które najbardziej nam odpowiadają pod kątem finansowym i estetycznym.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Redakcja SzafaMamy.pl

Pasjonuje się modą, urodą i zdrowym odżywianiem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ