Niemowlak śpiący z otwartą buzią

0
1804
niemowlak śpi z otwartą buzią
fot. pixabay.com

Dzieci śpią inaczej niż dorośli ludzie. Należy zwracać ogromną uwagę na to, jak się zachowują podczas snu, a także sprawdzać, czy wszystko jest w porządku, czy równomiernie oddychają, w jaki sposób ułożone jest ich ciałko. Co znaczy, gdy niemowlę śpi z otwartą buzią?

Zobacz też: http://www.carpathians.pl/niemowle-spi-z-otwarta-buzia/

Oddychanie przez nos

Powinniśmy zwracać uwagę na sen naszego niemowlęcia, to bardzo ważne. Dziecko, które śpi spokojnie ma równomierny oddech, nie płacze, a także jego pozycja jest poprawna. Dziecko, które śpi z otwartą buzią może mieć problem.

Każde dziecko w momencie, w którym nie mówi, nie je, nie śpiewa oraz nie ma kataru powinno mieć zamknięte usta oraz oddychać przez nos. To bardzo ważne, gdyż zmniejsza ryzyko infekcji górnych dróg oddechowych, umożliwia rozwój twarzoczaszki, zmniejsza ryzyko próchnicy zębów u starszych dzieci, a także zdrowy sen.

Sen z otwartą buzią

Dziecko, które ma otwarte usta w trakcie snu może mieć problem z oddychaniem. Dodatkowo naraża je to na potencjalne infekcje, a także wady wymowy w przyszłości! Przyczyną oddychania przez usta u małych dzieci może być przerost migdałka gardłowego, nieprawidłowości w budowie twarzoczaszki, obniżone napięcie mięśniowe, alergia lub astma, oddychanie nawykowe, które pojawia się u dzieci, które często miały niedrożny nos.

Jeśli zauważysz takie zachowanie u swojego maluszka, warto udać się do laryngologa, który oceni budowę jamy ustnej, a także sprawdzi drożność noska oraz obejrzy migdałki. Dodatkowo warto również zabrać nasze niemowlę do logopedy, który oceni napięcie mięśniowe jamy ustnej oraz może skierować nas dalej do fizjoterapeuty, który z kolei również oceni sytuację napięcia mięśniowego.

Twoje dziecko śpi z otwartą buzią w nocy? To wyraźny sygnał, jeśli nie ma akurat kataru, aby zacząć działać! Konsekwencje braku reakcji mogą być poważniejsze w późniejszym czasie, zatem lepiej zabrać dziecko od razu do specjalistów, którzy doradzą co dalej zrobić.

Przeczytaj też: http://www.naszawitryna.pl/prawdziwy-hit-dla-dzieci-drewniana-hustawka/

[Głosów:4    Średnia:2.3/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ