Pogoda zaprowadza maluchy do domu? Czas wybrać zabawki!

0
1530
zabawki

Jesienna, deszczowa i ponura aura nie zachęca do długich spacerów. Pogoda zaprowadza dzieci do domów, gdzie poza ekranami telewizorów i smartfonów powinny na nie czekać zabawki. Te, które urozmaicą czas, będą uczyć, inspirować i pobudzać do kreatywnego myślenia. Jednocześnie nie można zapominać o bezpieczeństwie takich produktów. Jak i jakie wybierać zabawki dla swoich pociech?

Najważniejsze bezpieczeństwo

Rodzice poszukując zabawek dla swoich dzieci, często są kuszeni kolorami, kształtami, dodatkami. Ponadto coraz szerszymi funkcjami, jakie oferują poszczególne zabawki. Trudno oprzeć się pokusie, gdy do rąk można wziąć interaktywnego pieska, lalkę, którą trzeba się opiekować niczym prawdziwym dzieckiem, lub złożoną układankę, której nie chce się odkładać na półkę, dopóki nie zostanie prawidłowo ułożona.

Estetyka i możliwość wykorzystania na różne sposoby, to jednak nie wszystko. Niezależnie od tego, jaka zabawka ma trafić do dziecięcych rąk, musi być ona w pełni bezpieczna dla malucha. Co to oznacza? Przede wszystkim jakość wykonania. Liczą się szycia, wszelkiego rodzaju łączenia, które nie powinny rodzić ryzyka ich uszkodzenia. Nie należy wybierać dla najmłodszych zabawek, które posiadają drobne elementy łatwe do oderwania i połknięcia. Nie bez powodu odradza się kupowanie głównie wśród chińskich marketów, bo to duże ryzyko wyboru produktów, w których znajdują się toksyczne materiały.

Decydując się na sprawdzonych producentów, tych uznanych na rynku, można liczyć na pełne bezpieczeństwo zabawek. Do tego należy zwracać uwagę na informacje zawarte na opakowaniach, między innymi odnośnie wieku, dla którego zalecana jest dana zabawka. I wreszcie certyfikaty – najlepsze artykuły dziecięce posiadają atesty i certyfikaty, które potwierdzają ich jakość. Na takie zabawki można liczyć wybierając produkty z oferty sklepu Wozki-Foteliki.pl.

Dopasowane do wieku i upodobań dziecka

Wiek dziecka oraz jego upodobania mają duże znaczenie w przypadku wyboru zabawek. Wiek – bo na każdym opakowaniu znajdujemy informację, czy dana zabawka nada się dla niemowlaka, a może dopiero kilkulatka.

Upodobania malucha – bo przecież czym innym bawią się chłopcy i dziewczynki. Bo przecież każde dziecko ma swoje pasje, zainteresowania, ulubione kolory, kształty i rodzaje zabaw. Sztuką jest wybrać taki produkt, którego maluch nie odłoży za chwilę w kąt z niezadowoleniem. Rynek jest na szczęście na tyle bogaty w różnorodną ofertę, że nawet dla małych indywidualistów można wybrać coś ciekawego.

I bawią, i uczą

Dobrze jest, by zabawki miały na celu nie tylko zająć dziecko na długi czas. Jeśli dodatkowo pobudzają do kreatywnego i logicznego myślenia, wymagają szukania nietypowych rozwiązań, odgadywania, używania wszystkich zmysłów – wspomagają rozwój dziecka. Łączą przyjemne z pożytecznym. Warto zatem szukać wśród zabawek interaktywnych, wydających dźwięki, ukazujących rozmaite kolory, pozwalających poznawać świat, który otacza dziecko.

Ponura i deszczowa jesień to dobry moment, by zrobić generalne porządki w pokoju maluszka. Nie tylko wymienić garderobę z letniej na jesienno-zimową, ale i przyjrzeć się dotychczas wybieranym zabawkom. Być może dziecku trzeba sprezentować produkt, który jeszcze lepiej wspomoże rozwój psychofizyczny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Redakcja SzafaMamy.pl

Pasjonuje się modą, urodą i zdrowym odżywianiem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ