Wakacje z dziećmi – gdzie pojechać?

0
1782

Powoli zbliżają się wakacje – każdy z nas zastanawia się nad tym, gdzie najlepiej wybrać się całą rodziną. Wbrew pozorom podjęcie odpowiedniej decyzji nie jest wcale łatwe! Wiele z nas chciałoby wyjechać gdzieś daleko od domu i decyduje się na wakacje w górach lub nad morzem. Dużą popularnością cieszą się także miasta o znaczeniu historycznym, z wieloma zabytkami i atrakcjami. Czy jednak wszystkie z tych miejsc są odpowiednie na wakacyjny wyjazd z dziećmi? Warto przyjrzeć się bliżej temu zagadnieniu.

Coraz częściej rodziny mają wysokie wymagania odnośnie wakacji z najmłodszymi. Teraz już nie wystarczy plac zabaw i menu dla dzieci aby hotel spełniał ich oczekiwania. Obecnie miejscówki noclegowe ścigają się w propozycjach przeróżnych animacji, zajęć i udogodnień, które zapewnią dobrą zabawę najmłodszym oraz ich rodzicom. Bardzo dużo takich obiektów znajduje się nad morzem, które często jest wybierane jako miejsce docelowe na urlop przez wielu Polaków. Wśród ofert zdecydowanie wyróżnia się Hotel Havet oferujący apartamenty nad morzem dla rodzin z dziećmi. To miejsce stworzone dla wszystkich tych, którzy szukają miejsca które zadba o potrzeby wszystkich członków rodziny.

Wakacje w górach

Wybierając się na rodzinne wakacje w górach warto zastanowić się nad odpowiednim miejscem docelowym. Nie wszędzie warto pojechać z dziećmi – niektóre miejsca charakteryzują się zbyt trudnymi szlakami, lub też nie mają odpowiednich atrakcji dedykowanych. Warto zaznajomić dzieci z kulturą góralską, jednak warto do tego podejść z ostrożnością i rozwagą. Dobrym pomysłem jest kilkudniowy wyjazd w Tatry, gdzie oprócz wycieczek w góry można spędzić czas na wiele innych sposobów. Na miejscu dostępne są przeróżne baseny i place zabaw, można też zajrzeć do lokalnego muzeum i poznać nieco historii taternictwa. Warto pamiętać, że wyprawa w góry z małymi dziećmi może nie być dobrym pomysłem – mogą się szybko zmęczyć nawet krótką wyprawą, a kwestie kulturalne nie są jeszcze dla nich interesujące. Dlatego wyprawę w góry z dziećmi warto odłożyć na czas kiedy będą już nieco starsze i same wykażą się zainteresowaniem konkretnym regionem lub wspinaczką.

Z rodziną do miasta

Innym popularnym wyborem wakacyjnym jest wyjazd do miasta. Polacy najczęściej decydują się na wycieczki do Krakowa, Warszawy i Wrocławia, które mają bogatą ofertę zabytków i atrakcji. Można tam poznać historię związaną z naszym krajem oraz konkretnymi miastami oraz sławnymi Polakami. W Warszawie można wybrać się do Centrum Nauki Kopernik, a w Krakowie zwiedzić Wawel – są to niewątpliwie świetne atrakcje dla ciekawskich dzieciaków o dużych zapasach energii. Jednak podobnie jak w przypadku wyjazdu w góry, najmłodsze pociechy mogą się wynudzić i szybko zmęczyć. W większych miastach niestety nie możemy sobie pozwolić na to, aby dzieci pobawiły się bezpiecznie na świeżym powietrzu i musimy stale mieć je na widoku. To męczące dla rodziców, którzy przecież też chcieliby skorzystać z wolnego czasu! Warto pokazywać pociechom ważne polskie zabytki i zapoznawać je z zagadnieniami z naszej historii, ale lepiej poczekać aż będą w pełni świadome ich znaczenia i chętne do nauki.

Wyprawa nad morze

Wakacje nad morzem to jedna z najlepszych propozycji na wakacje dla rodzin z dziećmi. Ważne jest, aby wybrać odpowiednie miejsce oferujące atrakcje dla wszystkich członków rodziny. Nie da się spędzić całego urlopu na plaży, która potrafi się po kilku dniach zwyczajnie znudzić. Dlatego warto wybrać hotel przyjazny rodzinie, oferujący atrakcje zarówno dla rodziców jak i dzieci. Takim miejscem jest Hotel Havet w Dźwirzynie, który przystosowany jest do pobytu nawet najmłodszych gości. Na miejscu czeka niezwykle bogata oferta animacji dla dzieci. Dostępna jest dla nich specjalna strefa basenowa w której profesjonalni instruktorzy nauczą je nurkować, organizowane są przeróżne warsztaty i zabawy grupowe, a wyszkoleni animatorzy przez cały czas pilnują aby zabawa była nie tylko udana, ale też bezpieczna. Dzięki temu rodzice mogą skorzystać z czasu tylko dla siebie i spędzić wspólnie wieczór w hotelowej restauracji lub Spa. To doskonały pomysł na wakacje, jeśli nie chcemy przez cały czas sprawować opieki nad pociechami i poświęcać im całego swojego wolnego czasu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Redakcja SzafaMamy.pl

Pasjonuje się modą, urodą i zdrowym odżywianiem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ