Samochód elektryczny dla 2-, 5- i 8-latka

0
1242

Samochody dla dzieci pod choinkę kupowane są często przez całą rodzinę – ich koszt jest spory, dlatego zrzutka najczęściej organizowana jest przez rodziców, którzy chcą sprawić pociesze nieco radości. Niemniej tego rodzaju auta trzeba zawsze dobierać z jednej strony pod kątem danych technicznych od producenta, a z drugiej – według tego, jakie jest nasze dziecko.

Choć może to się wydawać dziwne, samochody dla dzieci, które wiekiem różnią się zaledwie dwa, czy trzy lata, są zupełnie inne nie tylko pod względem technicznym, ale również w kontekście budowy. Z tego powodu przygotowaliśmy krótki poradnik, który wskaże, na co zwrócić uwagę przy zakupie samochodu dla dzieci pod choinkę w przypadku dwulatka, pięciolatka i ośmiolatka.

Samochód dla dwulatka

Jak można się domyślać, samochody dla dzieci pod choinkę często mają zastrzeżenie +3, co wynika zarówno z ich działania, jak też sposobu kierowania albo obecności małych elementów. Jeśli chcemy kupić samochód dla dwulatka, który niekoniecznie jest rozwinięty w zakresie motorycznym ponad wiek, wielu sprzedających poleci nam pojazdy analogowe, tzn. biegowe, czyli bez silnika, a napędzane siłą dziecięcych nóg. Jeśli jednak chcemy model elektryczny, to pozostaje nam wybór najmniejszych aut na rynku, z akumulatorami o małej pojemności, wyposażonych w specjalnie profilowane siedzenia. Minus? Są dość drogie, a szybko wymagają wymiany z uwagi na swoje rozmiary.

Samochód dla pięciolatka

W przypadku zakupu samochodu dla dzieci pięcioletnich pod choinkę mamy o wiele szerszy wybór. Do tej grupy wiekowej skierowanych jest większość modeli. Na początek powinniśmy zwrócić uwagę na wzrost oraz wagę dziecka – obie te informacje podaje producent na opakowaniu. Wzrost jest istotny, aby dziecko w komfortowy sposób mogło kierować pojazdem i mieściło się na siedzeniu. Waga związana jest z maksymalnym dopuszczalnym obciążeniem pojazdu – chodzi tutaj nie tylko o konstrukcję, ale też siłę akumulatora. Tutaj poleca się już modele z dwoma akumulatorami o sporej pojemności. Różnica jest taka, że dwa większe akumulatory zapewnią dłuższy czas bez ładowania, a także większą prędkość.

Samochód dla ośmiolatka

W tym przypadku modele będą najdroższe, bo mówimy zwykle o największych pojazdach na rynku. Warto wybierać auta z akumulatorami o mocy przynajmniej 12V (jeśli inwestujemy w auto z dwoma bateriami) albo 24V. Będą one rozpędzać się do prędkości ok. 10 km/h. Istotne jest dopasowanie pod względem wzrostu i wagi, tak jak zostało to opisane wyżej; zazwyczaj maksymalny udźwig samochodów dla dzieci kupowanych pod choinkę wynosi ok. 50 kg.

[Głosów:2    Średnia:3/5]
PODZIEL SIĘ
Redakcja SzafaMamy.pl

Pasjonuje się modą, urodą i zdrowym odżywianiem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ