Przerywany post – recepta na zdrowie

0
1091
post

Już starożytni Grecy i Rzymianie doceniali oczyszczające funkcjonowanie głodówek. Od wieków post jest nie tylko elementem praktyk religijnych, a także sposobem na właściwe nastawienie i szczupłą sylwetkę. Jedną z najnowszych wersji diet głodówkowych jest intermittent fasting. Chyba każda kobieta marzy o szczupłej sylwetce i zgubieniu nadprogramowych kilogramów bez znaczniejszych wyrzeczeń. Ale nie przyglądając się temu, co pojawia się każdego dnia na talerzu, nie sposób mieć idealnej figury. Zamiast co roku bezkrytycznie ulegać modzie na dodatkową cudowną dietę, warto przyjrzeć się innym metodom odchudzania. Na czym polega jedna spośród najpopularniejszych – dieta intermittent fasting?

Wyniki przerywanej głodówki

Postępując zgodnie z regułami kuracji intermittent fasting, przyspieszysz przemianę materii, oczyścisz swój organizm i zgubisz zbędne kilogramy. Dobrze wykonana dieta IF sprawi, że:
•stracisz nadmiar tkanki tłuszczowej i zgubisz nadprogramowe kilogramy,
•zwiększysz wrażliwość insulinową własnego organizmu,
•obniżysz stopień glukozy i złego cholesterolu we krwi,
•usprawnisz utlenianie się kwasów tłuszczowych i lipolizę,
•podwyższysz stopień glukagonu i hormonu wzrostu.

Jak Inermittern Fasting wpływa na Twój organizm?

Niezależnie od tego, który model IF wybierzesz, Twoje żywienie będzie składać się na etapach kuracji i okresach jedzenia. To istotna rewolucja, biorąc pod uwagę fakt, że dietetycy do ostatniej chwili zalecali systematyczne wykorzystywanie pięciu posiłków dziennie. W celu IF na jedzenie przeznaczono tzw. okno czasowe, po jakim jest przerywany post. Zapisuje się, żeby kobiety rozpoczęły terapię od głodówki będącej nie dłuej aniżeli 14 godzin. Gdy Twój partner także chce być fit dzięki głodówce przerywanej , może zacząć od razu od 16 postnych godzin. Z czasem okres niejedzenia można wydłużyć – co kilkoro dni warto dokładać 1-2 godzinę bez posiłku. Sen uczy się w ciąg niejedzenia. Jeśli będziesz pewna zasadom intermittent fasting, przyspieszysz swój metabolizm i zrzucić nadprogramowe kilogramy.

przerywany post - co należy wiedzieć o nim

Dieta

• W czasie głodówki rozwija się lipoliza i utlenianie kwasów tłuszczowych. To tak z nadmiarów tłuszczu korzysta organizm pozbawiony przypływu kalorii. Lipoliza to proces, w jakim z tkanki tłuszczowej tworzą się kwasy tłuszczowe i dochodzą do krwioobiegu. Ostatnim etapem lipolizy jest utlenienie się kwasów tłuszczowych, które zamieniane są na siłę.
• Jeśli pościsz, zmniejszasz w naszym systemie aktywność insuliny, a zwiększasz glukagonu. Niepożądany wielki stopień insuliny powoduje, że w organizmie gromadzone są zapasy energetyczne w formie tkanki tłuszczowej. Glukagon reguluje za to stopień cukru i cholesterolu we krwi, pomaga także w usuwaniu ubocznych artykułów przemiany materii.
• Decydując się na przerywany post, nie musisz obawiać się utraty tkanki mięśniowej. Pobudzenie hormonu wzrostu sprawia, że uczy się utlenianie kwasów tłuszczowych, za to w żaden metoda nie oddziałuje na mięśnie.

W jaki sposób głodówka Intermittent Fasting wpływa na organizm?

Niezależnie od wybranego stylu kuracji intermittent fasting, systematyczne żywienie składa się na poziomach życia oraz cyklicznych głodówkach. Jest to wielka ewolucja, spoglądając na fakt, że dietetycy rekomendowali dotychczas systematyczne wykorzystywanie pięciu, małych posiłków dziennie. Model, który jest głodówka IF na jedzenie przeznacza się określone okno czasowe, które poprzedza post. Kobiety powinny rozpoczynać dietę IF od postu nieprzekraczającego 14 godzin.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ