Protetyka w stomatologii

0
950

Czym jest dla nas protetyka? Najczęściej to słowo kojarzy się po prostu z protezami, jakie noszą starsze osoby. Niestety jednak jest to skojarzenie całkowicie niesłuszne. Dzisiaj bowiem protetyka zyskała zupełnie nowe oblicze. Jakie?

Nowoczesna protetyka

Otóż pierwotnie protetyka miała na celu zamaskowanie ubytków zębowych. Dzisiaj także to jest jedna z jej funkcji, jednak coraz częściej protetyka zajmuje się także naprawą i rekonstrukcją struktury zębów. O co tu w zasadzie chodzi?

Generalnie rzecz ujmując dzisiaj niestety coraz częściej cierpimy przez przeróżne przebarwienia zębów, przebarwienia komponentów powstałych w wyniku leczenia głębszych ubytków. Ponadto niektórych ubytków nie da się już tak po prostu zwyczajnie „zatkać” plombą. W efekcie niestety nieraz nie dysponujemy najpiękniejszymi zębami, co sprawia nam poważny dyskomfort.

Możliwości protetyki XXI wieku

Otóż warto wiedzieć, że we wszystkich powyższych problemach pomoże nam właśnie protetyka! Jak to jest możliwe? Przede wszystkim zacznijmy od omówienia standardowych możliwości protetyki. Dzięki niej uda nam się ukryć zarówno pojedynczy ubytek w zębie, jak i brak większej ilości zębów. Ponadto protetyka dzisiaj pomoże nam także odbudować koronę zęba, szczególnie gdy ta została naruszona przez większy ubytek albo uraz. Oprócz tego możliwość położenia różnych nakładek itd. pozwala nam na przykrycie albo usunięcie przykrych dla oka przebarwień, ułamań itd. Warto zauważyć także, że to nie zawsze są zabiegi estetyczne – często bardzo takie zabiegi umożliwiają nam ochronę tkanek dziąsła i przyzębia!

Wysokiej klasy protetyka w Łodzi

Jednak wiadomo – aby w pełni skorzystać z możliwości współczesnej protetyki, musimy znaleźć odpowiednie osoby, które podejmą się tego zadania. Zobacz jak wygląda wysokiej jakości protetyka w JMC Medycyna i Stomatologia i zajrzyj na stronę medycynaistomatologia.pl, jeśli szukasz naprawdę dobrego protetyka w Łodzi. Tam spotkamy się z bogatą i kompleksową ofertą zarówno pod kątem różnych dziedzin stomatologii w tym stomatologii estetycznej, jak i medycyny, co pozwoli nam zadbać o zdrowie i uśmiech na długie lata!

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Redakcja SzafaMamy.pl

Pasjonuje się modą, urodą i zdrowym odżywianiem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ