PROBLEM Z WYPADANIEM WŁOSÓW PO PORODZIE

0
686
włosy

Wiele z kobiet, które urodziło dziecko boryka się z problemem wypadających włosów.
U jednych kobiet przebiega to łagodniej, u drugich bardziej intensywnie.

Przeczytaj też: http://www.wime-art.pl/wypadanie-wlosow-po-porodzie/

Jedno jest pewne, nie można się tym faktem przejmować ani zamartwiać bez potrzeby, ponieważ stres nasila wypadanie włosów, a chcemy przecież ten proces zatrzymać.

Problem ten dotyczy zazwyczaj kobiet, które dopiero urodziły dziecko, ale także jest zauważalny u tych kobiet, u których jest już kilka miesięcy po porodzie.

Warto zrobić sobie wtedy wszystkie diagnostyczne badania, żeby sprawdzić czy mamy jakiej niedobory witamin i mikroelementów, które są powodem naszego problemu.

U wielu kobiet wychodzi wtedy anemia, która spowodowana utratą krwi podczas porodu ma wpływ na utratę naszych włosów.

Taki stan po porodzie , gdzie wypadają nam włosy może się utrzymywać od kilku do kilkunastu miesięcy, dlatego trzeba się uzbroić w cierpliwość i nie poddawać się w tej nierównej walce.

Jak poradzić sobie z wypadaniem włosów po porodzie?

Musimy przede wszystkim uzbroić się w cierpliwość, ponieważ spektakularne efekty nie nadejdą jutro, a dopiero po kilku miesiącach. Szaleją w nas hormony, dlatego bardzo ważne jest przede wszystkim wdrożenie zdrowej diety , w tym głównie mnóstwo warzyw i owoców w celu uzupełnienia miko- i makroelementów.

Dodatkowo, aby wzmocnić nasze mieszki włosowe możemy sięgnąć po suplementy diety. Tu sprawdzą się te suplementy z wysoką zawartością biotyny, cynku, krzemu oraz wszelkich mikro-minerałów niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

Co możemy jeszcze dodatkowo zrobić dla naszych włosów?

Pomocne w walce z wypadaniem włosów będą też różnego rodzaju szampony, maski i ampułki.

Na rynku jest ogromny wybór jeśli chodzi o tego rodzaju kosmetyki.

Kierujmy się zdrowym rozsądkiem przy wyborze odpowiednich kosmetyków do włosów i uważnie czytajmy skład takich kosmetyków, a wtedy będziemy pewne, że uzyskamy oczekiwane rezultaty.

Najważniejsze jest to, żebyśmy widziały pozytywne efekty , czyli że proces wypadania włosów został odpowiednio zahamowany.

Jeżeli żadne z powyższych działań nie przyniesie nam żadnych rezultatów, a włosy będą dalej wypadać , wtedy najlepiej udać się do specjalisty.

Może być nim trycholog-specjalista od chorób włosów i skóry głowy bądź też dermatolog. Zbadają oni skórę głowy oraz strukturę włosa i pomogą w doborze odpowiedniej terapii, która spowoduje zatrzymanie procesu wypadania włosów.

Warto zobaczyć: http://realife.pl/pojedyncze-cienie-do-powiek/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Redakcja SzafaMamy.pl

Pasjonuje się modą, urodą i zdrowym odżywianiem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ