Nietrzymanie moczu u mężczyzn a higiena intymna

0
930
Nietrzymanie moczu u mężczyzn a higiena intymna

Nietrzymanie moczu jest problemem złożonym, który rzutuje na wiele stref życia. Poza konsekwencjami zdrowotnymi osoby z tą dolegliwością muszą stawić czoła również następstwom wynikającym z poczucia wstydu, które towarzyszy utracie kontroli nad pęcherzem. Wielu mężczyzn borykających się z niekontrolowanym wyciekiem moczu zamiast podjęcia działania wybiera izolację, pogarszając w ten sposób swój komfort życia. Tymczasem zadbanie o właściwą higienę intymną może w znacznym stopniu ułatwić codzienne funkcjonowanie i poprawić samopoczucie.

TENA Men – zaufaj ekspertom

Poczucie osamotnienia i niezrozumienia połączone ze wstydem i obawą przed znalezieniem się w krępującej sytuacji z całą pewnością nie ułatwiają walki z problemem nietrzymania moczu. Warto zdać sobie sprawę z tego, iż ów problem wcale nie jest marginalny i nie dotyczy wyłącznie osób w podeszłym wieku. Tak naprawdę może przytrafić się każdemu i to na każdym etapie życia. Wyniki badań jasno wskazują, że w grupie osób zmagających się z utratą kontroli nad pęcherzem znajdują się również ludzie młodzi, w pełni sił witalnych. Z myślą o zróżnicowanych potrzebach mężczyzn zmagających się z niekontrolowanym wyciekiem moczu została opracowana specjalna linia chłonnych produktów przeznaczonych do higieny intymnej TENA Men. Owe produkty zostały zróżnicowane ze względu na poziom zaawansowania zjawiska. Wśród nich znalazły się środki przeznaczone dla osób cierpiących na tzw. kropelkowe nietrzymanie moczu oraz tym, u których na skutek utraty kontroli nad pęcherzem dochodzi do jego niemal całkowitego opróżnienia. Dzięki temu każdy mężczyzna z NTM może znaleźć produkt najlepiej dopasowany do swoich potrzeb.

Higiena intymna bez tajemnic

Wzmożone przestrzeganie zasad higieny to nieodzowny element walki z następstwami nietrzymania moczu. Dbanie o czystość i świeżość pozwala zminimalizować lęki i obawy w kontaktach społecznych, wzmocnić pewność siebie, tym samym ułatwiając codzienne funkcjonowanie. Aby podejmowane zabiegi higieniczne były skuteczne, muszą być nie tylko powtarzalne ale i oparte na dobre jakości produktach przeznaczonych do higieny intymnej, takich jakie znalazły się w linii TENA Men.

Wchodzące w jej skład wkładki oraz bielizna chłonna to środki higieniczne najwyższej jakości. Do ich produkcji wykorzystano przyjazne dla skóry materiały, co pozwala uniknąć podrażnień, nawet przy codziennym stosowaniu. Miękkie w dotyku i niezwykle chłonne, nie powodują otarć, dobrze izolując nagromadzoną wilgoć od skóry. Chłonne systemy, w które zostały wyposażone, zabezpieczają przed przeciekaniem, zapewniając pewność siebie w każdej sytuacji.

Zarówno wkładki, jak i bielizna chłonna są niezwykle dyskretne, przez co ich stosowanie nie powoduje dodatkowego dyskomfortu psychicznego. Obydwa rodzaje produktów oprócz wilgoci pochłaniają również nieprzyjemne zapachy, zapewniając przyjemne uczucie świeżości przez długi czas. Wkładki z powodzeniem sprawdzają się przy kropelkowym nietrzymaniu moczu. Chłonna bielizna natomiast zapewnia skuteczną ochronę przed przeciekaniem w przypadku nasilonych objawów, gdzie ilość mimowolnie oddawanego moczu jest zdecydowanie większa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Redakcja SzafaMamy.pl

Pasjonuje się modą, urodą i zdrowym odżywianiem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ