Jak wybrać odpowiednie buty na zimę dla dziecka?

0
1050

Pora zimowa zmusza nas co roku do tego byśmy zaczęli się cieplej ubierać. Temperatury spadają już z nadejściem późnej jesieni, a z upływem czasu robi się tylko co raz chłodniej. Zarówno kurtki, czapki i szaliki jak też buty zimowe dla dzieci są w takim okresie niezbędne. Chronią one zdrowie dzieci i pozwalają im jednocześnie dobrze się bawić na śniegu. Szczególnie ważne jest tutaj obuwiem gdyż w zimne dni stopy bardzo szybko się wychładzają co skutkuje katarem u maluchów. Istotne jest, więc by zakupić dziecku odpowiednie buty, które będą nie tylko ładne, ale i funkcjonalne.

Buty zimowe dla dzieci z kożuchem, ocieplane i inne

Wybierając obuwie dla dziecka , które ma przydać się zimową porą należy przede wszystkim przyjrzeć się wszystkim rodzajom i wariantom butów. Bardzo ważne jest by dobierać buciki do pogody i temperatury, dlatego też nie ma uniwersalnych butów zimowych dla dzieci. Dostępne są natomiast buty ze zróżnicowaną ociepliną, które wykonywane są z różnych materiałów. Przede wszystkim należy wyróżnić buty przejściowe, które należy zakładać dziecku na przełomie jesieni i zimy. Są to trzewiki czy tez inaczej półbuty, które są lekko ocieplane. Dzięki temu nóżka dziecka jest chroniona przed zimnem jednak nie przegrzewa się. Gdy temperatura spada no kilku stopni na plusie taki rodzaj butów zimowych dla dzieci  jest wystarczający. Jednak, gdy zbliża się do zera lub spada poniżej warto pomyśleć o cieplejszych butach. Są to zazwyczaj ocieplane kożuszkiem kozaczki, które nakładamy dziecku zarówno starszemu jak i maluchom w wózkach, które trochę już chodzą. Zapewnienie ciepła stopom jest bardzo ważne szczególnie, gdy dziecko jeszcze się samodzielnie nie porusza. Dodatkowo im chłodniej jest na dworze tym cieplejszy powinien być but. Gdy za oknem pada śnieg warto natomiast pomyśleć o specjalnych śniegowcach czyli butach wykonywanych z materiałów odpornych na śnieg i mrozy. Takie buty zimowe dla dzieci zapewniają swobodę ruchów, a jednocześnie chronią stopę dziecka.

Porządne i solidne buty zimowe dla dzieci

Wszystkie buty zimowe dla dzieci (https://www.sklepdorotka.pl/pol_m_Buty_Sniegowce-172.html ) są wykonywane z przyjemnych i komfortowych materiałów. Jednak w przypadku kilkuletnich dzieci, które dużo biegają warto zwracać uwagę by były to materiały nieprzemakalne. Zarówno deszcz jak i śnieg mogą przemoczyć buciki, a co za tym idzie wychłodzić stopy dziecka przynosząc katar lub inne choroby. Aby się tego wystrzec należy wybierać jedynie solidne i sprawdzone rodzaje obuwia. Na deszcz nadają się najlepiej oczywiście kaloszki jednak w zimie muszą być one dodatkowo ocieplane, gdyż modele wiosenne i jesienne nie są wystarczającą ciepłe. Dziecko poruszając się w takich butach zimowych dla dzieci będzie czuło się swobodnie i nie przeszkodzą one w żadnej mokrej zabawie. To rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza w przypadku dzieci kilkuletnich, które mają głowę pełną pomysłów do zabawy. Porządne buty zimowe muszą być:

  • kolorowe,
  • ładne i estetyczne,
  • wygodne,
  • stabilne,
  • odpowiednio ocieplane,

Warto pamiętać o powyższych aspektach wybierając się na zimowe zakupy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Redakcja SzafaMamy.pl

Pasjonuje się modą, urodą i zdrowym odżywianiem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ