Jak należy pielęgnować wrażliwe zęby?

0
785
wrażliwe zęby - jak o nie dbać?

Każdy kto posiada wrażliwe zęby, wie jak ważna jest prawidłowa pielęgnacja i dobre nawyki, które zostały włączone do codziennej higieny jamy ustnej. Aby zapewnić sobie piękny i zdrowy uśmiech, należy zastosować się do kilku złotych zasad, które opisane są poniżej.

Odpowiednia technika szczotkowania zębów

Kluczową zasadą dbania o wrażliwe zęby jest odpowiednia technika szczotkowania. Nieprawidłowa technika mycia zębów może spowodować, że z czasem pojawią się problemy z nadwrażliwością. Również zbyt mocne dociskanie główki szczoteczki do zębów, w trakcie ich mycia może doprowadzić do recesji dziąseł. Twardość włosia szczoteczki, również ma znaczenie. Najlepszym wyborem są szczoteczki manualne z miękkim włosiem.

Kolejna istotna kwestia dotycząca mycia zębów, to ruchy wykonywane podczas szczotkowania. Pod żadnym pozorem nie należy wykonywać ruchów okrężnych i mocno dociskać twardą szczoteczkę do powierzchni zębów. Czemu? Ponieważ bardzo często jest to przyczyną problemów z nadwrażliwością. Aby nasze zęby były zdrowe, należy wykonywać ruchy wymiatające, czyli należy kierować włosie od dziąseł ku powierzchniom gryzącym oraz żującym.

Przeczytaj też: http://realife.pl/czym-wyroznia-sie-olej-konopny-czy-warto-wlaczyc-go-do-codziennej-pielegnacji/

Jaki rodzaj szczoteczki należy używać mają wrażliwe zęby?

Dla zębów wrażliwych polecane są szczoteczki z miękkim włosiem, bez znaczenia czy to szczoteczka manualna, elektryczna czy soniczna. Miękkie włosie ogranicza skutki zbyt mocnego szczotkowania, chroni szkliwo.

Oprócz szczotkowania, należy regularnie używać nici dentystycznej, która dotrze do trudno dostępnych miejsc i skutecznie oczyści przestrzenie międzyzębowe.

Pasta do zębów dla wrażliwych zębów

Pielęgnacja zębów wrażliwych powinna się opierać na szczotkowaniu zębów dwa razy dziennie oraz stosowaniu specjalnej pasty. Na rynku jest wiele rodzajów past do mycia zębów, jednak należy zawsze wybrać taką, która będzie odpowiednio przebadana i rekomendowana przez stomatologów.

Pasty do zębów wrażliwych mają wyjątkowy skład, charakteryzują się tym, że mają żelową formułę i niski współczynnik ścieralności.

Źródło: https://www.pogodnatwarz.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Redakcja SzafaMamy.pl

Pasjonuje się modą, urodą i zdrowym odżywianiem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ