Czy sportowcy powinni jeść wafle ryżowe?

0
1350

Dieta współczesnych sportowców jest bardzo radykalna. To co i w jakich odstępach czasowych spożywają nasi herosi ma bezpośrednie przełożenie na wyniki jakie osiągają w swych dyscyplinach. Skrupulatne plany żywieniowe i rozpisane w najdrobniejszych szczegółach menu ma na celu wydobycie z ich fizyczności maksymalnego potencjału. W związku z tym trzeba wdrażać nowe rozwiązania w postaci smacznych i zdrowych alternatyw. Przykładem takiej alternatywy są wafle ryżowe.

Cenne substancje odżywcze.

Głównym składnikiem wafli ryżowych jest jak sama nazwa mówi – ryż. Jego wartości odżywcze cenione są nie tylko przez sportowców i dietetyków, ale także przez osoby przebywające na diecie. Dzieje się tak za sprawą lekkostrawności ryżu. Na 100g białego ryżu przypada zaledwie 380kcal, co przy dużej sytości produktu jest wynikiem fantastycznym. Statystyka ta dotyczy ryżu białego, warto zatem podkreślić, iż wafle ryżowe produkowane są także na bazie ryżu brązowego, którego właściwości nieznacznie się różnią. A o jakich właściwościach mowa? Przede wszystkim ryż jest cennym źródłem błonniku, który walnie przyczynia się do regulacji trawienia. Drugim cennym walorem jest obecność witamin grupy B – zwłaszcza witaminy B3 poprawiającej koncentrację i pracę mózgu. Nie sposób pominąć występowanie cennych minerałów pod postacią magnezu i selenu, których obecność także jest ważna ze względu na układ nerwowy. Jakie inne zalety posiadają tytułowe wafle ryżowe?

Inne zalety wafli ryżowych.

Zanim dokonamy wyboru odpowiednich wafli warto za każdym razem przeanalizować ich skład, bowiem wiele marek pod pozorem niskiej ceny ukrywa w składzie szkodliwe dla organizmu sztuczne substancje oraz aromaty. Składniki składające się na wafle ryżowe powinny być proste, naturalne oraz podstawowe. Doskonałym przykładem marki oferującej najwyższej jakości – naturalne wafle ryżowe jest renomowane przedsiębiorstwo – Kupiec. Gorąco zachęcamy do skorzystania z tej fantastycznej oferty nie tylko sportowców, ale wszystkich miłośników smacznych i zdrowych przekąsek.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Redakcja SzafaMamy.pl

Pasjonuje się modą, urodą i zdrowym odżywianiem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ