Co na katar u niemowlaka?

0
1337

Katar u niemowlaka to dolegliwość, z którą często stykają się młodzi rodzice. Przyczyną kataru u niemowlaka może być obecność wirusów, jednak nie zawsze.

Domowe sposoby na katar

W pierwszych miesiącach życia katar u dziecka może utrudniać oddychanie, a nawet ssanie. Z tego powodu warto wiedzieć jak postępować, aby przynieść ulgę maluszkowi. W dużej części przypadków wystarczy wprowadzić zmiany do otoczenia dziecka, aby katar ustąpił. Warto zatem tak ułożyć łóżeczko malucha, aby główka znajdowała się wyżej niż zwykle. Dzięki temu ułatwimy niemowlęciu oddychanie. Jedną z przyczyn powstawania kataru u niemowlęcia jest zbyt suche powietrze – dobrym rozwiązaniem jest zatem wywieszenie prania w pokoju, w którym przebywa dziecko, aby nawilżyć powietrze. Niezwykle istotnym czynnikiem jest także wietrzenie pomieszczenia, w którym przebywa maluch – dzięki temu zapewniamy cyrkulację powietrza oraz wywietrzenie bakterii zalegających w pokoju. Niemowlę na czas wietrzenia pomieszczenia powinno być przeniesione do innego pokoju, aby się nie przeziębiło. Dobrym rozwiązaniem jest także sięgnięcie po inhalację dla niemowląt. W tym celu należy przygotować miskę z gorącą wodą, do której wsypujemy dwie łyżki soli. Niemowlę należy trzymać tak, aby noskiem mogło wdychać unoszącą się parę – przy zachowaniu środków ostrożności, aby nie poparzyć dziecka. Maluch powinien oddychać parą unoszącą się znad miski.

Odpowiednia temperatura

Duże znaczenie odgrywa też odpowiednia temperatura w pomieszczeniu, w którym znajduje się maluch – powinna ona oscylować wokół 21 stopni Celsjusza, nie powinna natomiast być wyższa. Dobrym sposobem na walkę z katarem u niemowlęcia jest także rozgrzewanie stópek oraz dłoni dziecka specjalnymi maściami. Maluch powinien również dostawać dużą ilość płynów, dzięki czemu łatwiej będzie usunąć wydzielinę z nosa. Wydzielinę z nosa warto usuwać za pomocą specjalnych preparatów dla niemowląt, dostępnych w sklepach internetowych, takich jak disnemar.pl, bądź w sklepach stacjonarnych. Katar u niemowląt trwa do siedmiu dni, jednak warto korzystać z dostępnych środków, aby skrócić jego trwanie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Redakcja SzafaMamy.pl

Pasjonuje się modą, urodą i zdrowym odżywianiem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ