Angielski dla dzieci – sposoby nauczania

0
1466

Postępująca globalizacja wywiera coraz większy wpływ na nasze życie. Znajomość języka obcego jest często niezbędna w dzisiejszym świecie. Wielu rodziców stoi przed decyzją w jakim wieku zacząć nauczać swoje dziecko i jaki język powinien być tym pierwszym.

Postępująca globalizacja wywiera coraz większy wpływ na nasze życie. Znajomość języka obcego jest często niezbędna w dzisiejszym świecie. Wielu rodziców stoi przed decyzją w jakim wieku zacząć nauczać swoje dziecko i jaki język powinien być tym pierwszym. Wydaje się, że oprócz naszego rodzimego języka, to angielski dla dzieci będzie językiem najłatwiejszym do przyswojenia. Powstaje pytanie, która forma nauczania będzie najefektywniejsza, przy okazji interesująca dla naszych pociech? Ten artykuł będzie pomocny przy odpowiedzi na to pytanie.

Bajki i filmy dla dzieci

Które dziecko nie uwielbia oglądać bajek? Oglądanie ich w języku obcym, pozwoli na naturalne przyswajanie języka, zarówno pojedynczych słów, jak i bardziej złożonych zdań. W przypadku problemów ze zrozumieniem, można włączyć dziecku dwie wersje, najpierw w naszym rodzimym języku, a następnie po angielsku. Z roku na rok powstaje coraz więcej bajek w formie materiałów do nauki języka angielskiego dla dzieci. W przypadku wyższego stopnia zaawansowania, można się zdecydować na opcję filmu w języku obcym z napisami.

Piosenki, wierszyki, rymowanki

Słuchanie i śpiewanie piosenek, jak również wierszyki i rymowanki łatwiej będą trafiać do naszego dziecka. Jest to forma bardzo atrakcyjna, przynosząca dużo radości naszym pociechom. Zachęcanie dziecka do śpiewania w języku obcym przyniesie same korzyści. Możemy wybrać również proste wierszyki i rymowanki, maluchy z pewnością potraktują to jako wyzwanie i po osłuchaniu się, podejmą próbę i zaprezentują swoje umiejętności.

Ciekawe aplikacje i gry językowe

W dzisiejszych czasach każdy z nas ma dostęp do urządzeń multimedialnych. Również nasze dzieci często od najmłodszych lat wiedzą jak obsługiwać komputer, tablet czy smartfon. Wykorzystajmy to i zainstalujmy różnego rodzaju gry słowne, fiszki czy inne aplikacje, które zainteresują nasze szkraby. Wybór jest naprawdę szeroki i z pewnością znajdą się gry i aplikacje, które przypadną dzieciom do gustu.

Proste komunikaty w języku obcym

Kolejnym sposobem, dzięki któremu dziecko będzie lepiej przyswajało język obcy, może być zwracanie się do dziecka przy codziennych czynnościach po angielsku. Proste komunikaty, będą z pewnością zrozumiałe. Możemy również wybrać jeden dzień w tygodniu i uzgodnić to z naszymi pociechami, że w tym jednym dniu będziemy się starali porozumiewać w języku obcym.

Nauka poza domem?

Wyżej wymienione sposoby skupiały się przede wszystkim na nauce przez nas samych naszego dziecka w domowym zaciszu. Warto jednak także rozważyć opcję posłania naszego smyka do specjalistycznych szkół nauki języka angielskiego dla dzieci. Wprawdzie będzie to opcja, która wpłynie na nasz budżet, jednak efekty mogą być bardzo zadowalające. W końcu oddajemy nasze dziecko w ręce prawdziwych fachowców, którzy świetnie władają językiem obcym, ucząc maluchy poprawnych nawyków. Również metody stosowane w tychże szkołach są opracowywane przez wiele lat. Kontakt z rówieśnikami i różnorodne formy nauczania z pewnością zainteresują dziecko i to powinno zaprocentować, szybszą, skuteczniejszą nauką.

Podsumowanie

Podsumowując, warto spróbować różnych metod przy nauczaniu naszego dziecka języka obcego. Powinniśmy je obserwować i zwracać uwagę, który sposób przynosi mu najwięcej radości i przy tym jest efektywny. Możemy również połączyć naukę dziecka w domu, przy okazji posyłając je na zajęcia dodatkowe do specjalistycznych szkół. Przede wszystkim, zadbajmy o to, by dziecko było przy tym szczęśliwe.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Redakcja SzafaMamy.pl

Pasjonuje się modą, urodą i zdrowym odżywianiem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ