Psychoterapia – dla kogo i kiedy warto z niej skorzystać?

0
1514

Odpowiedź jest prosta – dla każdego, kto jej potrzebuje. Minęły już te czasy, kiedy to skorzystanie z usług psychoterapeuty było czymś wstydliwym. Konieczność wizyty u psychologa stanowiła niegdyś temat tabu, człowiek odczuwał taką potrzebę, jednak nie chciał, aby ktokolwiek się o tym dowiedział. W świadomości ludzi stanowiło to swojego rodzaju przyznanie się do winy i wskazywało na brak umiejętności samodzielnego radzenia sobie z własnymi problemami życiowymi. Co więcej, niektórzy nie chcieli być posądzeni o postradanie zmysłów, bowiem niekiedy psychologa utożsamiano, mylono z psychiatrą. Aktualnie na szczęście wzrosła świadomość społeczeństwa w tym temacie.

Uczęszczanie na sesje terapeutyczne nie jest czymś nienaturalnym, bowiem złożoność życia i różnorodność sytuacji, z którymi człowiek aktualnie musi się mierzyć zdecydowanie wzrosła i niejednokrotnie przerasta możliwości każdego z nas. Korzystanie z usług specjalisty być może nie jest jeszcze na topie, jak to widzimy w amerykańskich filmach, jednak obecność i dostępność psychologa znacznie się zwiększyła. Na przykład dzieci w szkołach mają możliwość rozmowy z psychologiem, niektóre firmy oferują taką opcję swoim pracownikom. Pojawiło się w ludziach przekonanie, że skoro z chorobą natury somatycznej kierujemy się do określonego lekarza specjalisty to tak samo w przypadku zaburzeń odnoszących się do relacji, myśli, uczuć możemy udać się do psychologa.

Kiedy warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty?

Do takiej wizyty powinny nas skłonić wszelkiego rodzaju problemy odnoszące się do relacji z innymi ludźmi, związane także z emocjami, uczuciami, brakiem umiejętności radzenia sobie ze stresem itp. W życiu niekiedy pojawiają się kryzysowe momenty, które warto przepracować wspólnie ze specjalistą, bowiem mogą być zbytnio obciążające dla człowieka – mowa przykładowo o śmierci bliskiej osoby, o rozwodzie, pojawieniu się choroby czy o utracie pracy. Pobudką do skorzystania z tego rodzaju usług może być ciągłe zmęczenie, zniechęcenie życiem, smutek itp., które uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Warto również wspólnie ze specjalistą zastanowić się nad poprawą jakości swojego życia, poprzez dążenie do rozwoju osobistego, samorealizacji w określonych obszarach życia. Dr Marta Myszkowska – Litwa, psychoterapeuta, właściciel profesjonalnego gabinetu psychoteapeutycznego i rozwoju osobistego zaprasza na indywidualne konsultacje, zapewniając dyskrecję i profesjonalne podejście do każdej powierzonej sprawy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Redakcja SzafaMamy.pl

Pasjonuje się modą, urodą i zdrowym odżywianiem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ