Co na kaszel dla dziecka?

0
1487

Zimą nasze dzieci szczególnie narażone są na występowanie chorób wynikających z obniżonej odporności. Najczęściej pojawia się u nich wtedy kaszel, w związku z czym powinniśmy zrobić wszystko, by pozbyć się go tak szybko, jak to możliwe. Oczywiście, w tym celu należy wdrożyć właściwe leczenie,
w zależności do rodzaju kaszlu i wieku dziecka, a także jego ogólnego stanu zdrowia.

Uporczywy kaszel suchy

Uporczywy kaszel suchy jest jednym z objawów zaatakowania organizmu przez wirusy. Wówczas też może on pozostać w takiej formie, bądź przerodzić się w kaszel mokry. Kiedy rodzice poszukują odpowiedzi na pytanie, co na kaszel dla dziecka to zazwyczaj proponowane są im różnego rodzaju środki wykrztuśne. W przypadku dzieci najważniejsze zaś pozostaje to, by wyeliminować te preparaty, które działają na ośrodkowy układ nerwowy, gdyż hamują one ośrodek kaszlu w mózgu. Jest to zaś niekorzystne, patrząc na działanie długofalowe w dopiero co rozwijającym się u młodego człowieka układzie nerwowym. W związku z tym, należy zdecydować się na środek wykazujący działanie obwodowe, gdzie odruch kaszlu zahamowany jest bezpośrednio w drogach oddechowych. Jedyną substancją, dostępną na polskim rynku, która wykazuje takie działanie jest Levodropropizyna, a więc substancja znajdująca się w leku Levopront.

Działanie Levoprontu

Levopront to lek, który zalecany jest wtedy, gdy u dziecka występuje kaszel suchy. Jest to środek bezpieczny, który można przyjmować już po 25. miesiącu życia. Jako, że Levopront hamuje odruch kaszlu w drogach oddechowych, nie działa też hamująco na układ oddechowy. Poza tym, Levopront nie wchodzi w interakcje z innymi lekami, jakie stosuje się przy leczeniu układu oddechowego. Należy także nadmienić, że Levopront nie zaburza oczyszczania śluzowo – rzęskowego w drogach oddechowych. Nic dziwnego, że rekomendowany jest przez pediatrów i lekarzy rodzinnych jako lek o korzystnym profilu bezpieczeństwa. Rodzice wybierający Levopront mogą być pewni, że dokonują właściwego wyboru.

[Głosów:2    Średnia:4/5]
PODZIEL SIĘ
Redakcja SzafaMamy.pl

Pasjonuje się modą, urodą i zdrowym odżywianiem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ