Slow cosmetics – naturalna pielęgnacja w twoim domu

0
786
Slow cosmetics to świadomy wybór kosmetyków naturalnych
fot. Pixabay.com

Moda na slow life zagościła u nas na dobre i obejmuje coraz więcej sfer naszego życia. Nic więc dziwnego, że możemy mówić nawet o kosmetykach z tej kategorii. Slow cosmetics to nic innego jak świadome wybieranie takich kosmetyków, które są naturalne, pozbawione parabenów i silikonów, a nawet wykonane własnoręcznie w domu.

Przeczytaj też: https://zaciszerozmaitosci.pl/proste-domowe-i-naturalne-czyli-slow-cosmetics/

Czym są slow cosmetics?

O slow cosmetics mówimy wówczas, gdy mamy do czynienia z nurtem, zakładającym korzystanie tylko i wyłącznie z kosmetyków naturalnych, pozbawionych zupełnie sztucznych dodatków. Rezygnacja z chemii w kosmetykach pozwala na prawidłową pielęgnację skóry, nie zagraża jej w żaden sposób i nie powoduje zmian, które mogą doprowadzić do poważniejszych problemów niż tylko przesuszenie czy uczulenia. Jeśli więc w drogerii sprawdzasz skład kosmetyków, po jakie sięgasz i świadomie wybierasz te, które nie zawierają chemicznych dodatków, możesz powiedzieć, że dokonujesz tego wyboru zgodnie z ideą slow cosmetics.

Idea slow cosmetics zakłada również harmonijne współdziałanie w sferach takich, jak zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna dopasowana do naszych potrzeb i możliwości oraz równowaga emocjonalna. Te wszystkie elementy, połączone razem, mają doskonały wpływ na stan naszej skóry, włosów i paznokci. Kosmetyki naturalne wspomagają nas w utrzymywaniu ich jak najlepszego stanu.

Skąd wiem, że dany kosmetyk jest naturalny?

Najlepszym sposobem na to, aby żyć zgodnie z ideą slow cosmetics, jest pielęgnacja przy użyciu kosmetyków, wykonanych domowym sposobem. Przepisów na takie w sieci, znajdziecie bardzo dużo. Jeśli tylko macie w domu kawę, płatki owsiane, miód, cytrynę, cynamon czy jogurt naturalny, jesteście w stanie wyczarować najlepsze peelingi, maseczki, balsamy nawilżające.

Jeśli jednak nie mamy czasu lub ochoty, aby wytwarzać naturalne kosmetyki samemu, warto znać zasady, jakimi powinniśmy się kierować przy wyborze kosmetyków na sklepowych półkach. Przede wszystkim więc powinny być one pozbawione silikonów i parabenów. Strońmy więc od tych, które zawierają SLS i SLES, alkohol, formaldehyd i sztuczne substancje zapachowe. Sięgajmy zaś po te, które opatrzone są certyfikatami ekologicznymi lub też organicznymi. Warto również kierować się zasadą: im krótszy skład kosmetyku, tym lepiej dla zdrowia naszej skóry.

Zobacz też: http://realife.pl/jak-podrozowac-powoli-czyli-moda-na-slow-travel/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ