Czy miłość ma wpływ na zdrowie?

0
1293
zakochana para, zdrowa miłość
fot. Pexels.com

Miłość lekiem na całe zło. I to dosłownie. Badania potwierdzają, że miłosne uniesienia nie tylko wpływają na polepszenie naszej kondycji psychicznej, ale i fizycznej. Dlaczego warto kochać? Jak miłość wpływa na nasze zdrowie?

Przeczytaj też: http://www.blondeworld.pl/milosc-a-zdrowie-fizyczne-dlaczego-warto-kochac/

Miłość polepsza życie

Dzięki miłości odczuwamy spokój i harmonię. To wspaniałe i ekscytujące uczucie znacznie redukuje poziom stresu, a niska dawka kortyzolu w organizmie automatycznie wydłuża życie. Będąc w takim stanie, częściej myślimy nad ulepszeniami naszego stylu życia – bardziej dbamy o wygląd fizyczny, higienę, zdrową dietę czy stan zdrowia.

Miłość – na zdrowie

Lekarze przebadali rezonansem magnetycznym grupę osób trwających w miłosnych relacjach. Podczas badań odkryli duże zmiany hormonalne pozytywnie wpływające na organizm człowieka. Miłość wyzwala hormony takie jak:

  • Wazopresyna – hormon odpowiadający za relacje społeczne i stan psychiczny ssaków. Wpływa także na ciśnienie tętnicze. 
  • Oksytocyna – hormon miłości powiązany z poczuciem bezpieczeństwa, bliskości i przywiązania. Łagodzi depresję i stany lękowe.
  • Kortyzol – hormon stresu utrzymany na niskim poziomie poprawia jakość snu oraz samopoczucie. Ponadto zmniejsza ryzyko chorób serca i otyłości.

Wiadomość dla singli

Każdy z nas pragnie miłości, ale tę czasem trudno nam znaleźć. Pamiętaj, że nic na siłę. Poszukiwania partnera na złamanie karku mogą odnieść odwrotny skutek od zamierzonego. To prawda, że ludzie trwający w związkach cieszą się dobrym zdrowiem. Ale nie dotyczy to relacji niepewnych i pozbawionych bliskości.

Bądźmy cierpliwi. Dopóki miłość nie pojawi się w naszym życiu naturalnie, warto samemu wziąć los w swoje ręce i zawalczyć o lepszą kondycję fizyczną i psychiczną. Biegaj, spaceruj, jedz zdrowo i ciesz się życiem, a endorfiny zrobią za Ciebie resztę.

Zobacz także: http://realife.pl/rozciagnij-sie-domowy-stretching/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ