Instagram – praca i zarabianie na Instagramie

0
647
instagram

Instagram cieszy się ogromną popularnością i zyskuje miano jednego z najpopularniejszych portali społecznościowych na świecie. Dla wielu osób jest to również źródło dochodu. Chodzi tutaj o influencerów. Są to osoby, które zgromadziły wokół siebie grono swoich odbiorców, a co za tym idzie posiadają potencjalnych klientów dla wielu marek. Czym dokładnie jest Instagram? Jak zacząć pracę i zarabiać pieniądze na Instagramie? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://www.fachowcy.pl/blog/jak-zarabiac-na-instagramie/ 

Instagram – czym jest? 

Instagram jest platformą, na której publikujemy zdjęcia lub krótkie materiały wideo. Jest również miejsce dodawania relacji, które będą widoczne dla naszych obserwujących przez 24 godziny. Na Instagramie Możemy również nadawać transmisje na żywo. Żeby zacząć karierę na Instagramie musimy przede wszystkim zacząć od zainwestowania w dobry aparat lub telefon z dobrym aparatem. Tworzenie oryginalnych i ciekawych treści jest to podstawa do zarabianie na Instagramie. Dzięki temu nasz profil będzie atrakcyjny i przyciągnie duże grono osób, które będą chciały obserwować nasze działania. To właśnie followers na Instagramie są Najważniejszym czynnikiem, który pozwoli nam na podjęcie pracy na Instagramie. 

Pierwsze zarobki na Instagramie – współprace barterowe 

Posiadając spore grono odbiorców na Instagramie możemy dostawać propozycje współpracy barterowych. Polega ona na tym, że dostajemy produkty w zamian za pokazanie ich na naszym profilu. Na początku wartość takich produktów nie przekracza kilkuset złotych. Z czasem, kiedy grono naszych odbiorców się powiększy, możemy liczyć nawet na produkty warte kilka lub kilkanaście tysięcy zł. Najczęściej podczas współpracy musimy dodać zdjęcie lub nakręcić w krótki filmik z danym produktem. Często musimy również dodać relację z danym produktem na instastory, które znika po 24 godzinach. Mali twórcy często korzystają z aplikacji indahash, która pozwala na wykonywanie mniejszych kampanii reklamowych. Dzięki temu możemy zarobić realne pieniądze. 

Zarobki na Instagramie – płatne współprace

Kiedy nasz profil przekroczy 10 tyś odbiorców mogą pojawić się pierwsze propozycje płatnych współpracy. Z reguły stawka to kilkaset złotych na post sponsorowany oraz dodanie relacji. Kiedy grono powiększy się do 100 tysięcy obserwujących możemy liczyć na stawki kilku tysięcy zł za współpracę. Stawka zależy przede wszystkim od branży, w której działa. Firmy wybierają influencera na podstawie jego zasięgów oraz ilości polubień i komentarzy pod postami. 

Zarabianie na Instagramie przez sprzedaż własnych produktów 

Dobrym sposobem na zarabianie na Instagramie jest również sprzedaż własnych produktów. To podstawowe źródło dochodu dla wielu influencerów. Tutaj możemy sprzedawać zarówno gadżety, ubrania jak i kosmetyki. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Dobrze jest jednak wybrać produkty, które będą związane z naszą twórczością. Kiedy zajmujemy się modą, to możemy sprzedawać ubrania. Kiedy zajmujemy się makijażem, dobrym pomysłem będzie wydawanie swoich kosmetyków. Fani z pewnością kupią nasze produkty, ponieważ w taki sposób mogą wesprzeć nasze działanie w internecie. 

Zobacz też: http://www.gospodyni24.pl/dziennikarz-jak-nim-zostac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ