Popękane naczynka to problem głównie natury estetycznej: sprawiają, że skóra wydaje się pełna przebarwień, niedoskonała, a niekiedy nawet: niezbyt zdrowa! Dlatego, wiele kobiet decyduje się na to, aby aktywnie zwalczać problem. Służą temu nie tylko odpowiednie kosmetyki, zmniejszające nasilenie zjawiska pękających naczynek na twarzy,ale także odpowiednie zabiegi medycyny estetycznej. Poniżej pokazujemy, jakie to zabiegi.
Jakie zabiegi na pekajace naczynka na twarzy?
Najpopularniejszy sposób na radzenie sobie z cerą naczynkową to przejście przez serię zabiegów laserowego domykania pękających naczyń włosowatych. Jest to w pełni bezpieczny zabieg, który wykonywany jest oczywiście bez nacinania naskórka. Można wykonać go prywatnie – polski NFZ nie refunduje tego typu przedsięwzięć.
Na czym polega zabieg laserem?
Zabieg dokonywany laserem IPL polega na podziałaniu na skórę twarzy wiązką intensywnego światła. Na twarz nakierowuje się głowicę ze światłem i delikatnie masuje. Podczas ruchu głowicy dochodzi do termolizy, która ma zbawienne działanie. W trakcie jego trwania, odparowywana jest woda z przestrzeni międzykomórkowej.
Dlaczego warto rozpoczac leczenie?
Nieleczone naczynka pękają i krew wypływająca z nich, zamiast przejść przez zamknięty obieg i w konsekwencji trafić do płuc, trafia do przestrzeni międzykomórkowej i rozlewa się po twarzy w postaci nieestetycznych rozlanych rumieńców. Należy temu przeciwdziałać nie tylko ze względów estetycznych,ale także zdrowotnych. Krew krążąca w ten sposób nie sprzyja naszemu zdrowiu, powoduje też szybsze starzenie się skóry. Rumień wywołuje swędzenie i pieczenie. Szczególnie narażona na występowanie tego problemu jest skóra, która jest delikatna, z naturalną tendencją do czerwienienia się, cienka i wrażliwa. Jeśli jesteśmy posiadaczami tego typu cery, warto zwracać na siebie szczególną uwagę i mieć pod kontrolą wszelki rumień.
Przeciwwskazania do wykonywania zabiegów
Przed przeprowadzeniem zabiegu, którego celem jest zamykanie naczynek, konieczne jest skonsultowanie z lekarzem tego, jaki jest nasz stan zdrowia. Zostaniemy zapytani o to, czy cierpimy na cukrzycę, czy mieliśmy nowotwory, czy dotyczy nas nadmierna krzepliwość krwi, a także czy mamy wszczepiony rozrusznik serca. Ważne jest także, aby powiedzieć lekarzowi, jakich leków używamy oraz czy mieliśmy już w przeszlosci niepożądane skutki uboczne po jakichkolwiek zabiegach z użyciem lasera.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Kosmetologii Esteti Med