Czy każdą zmianę skórną należy wyciąć?

0
442
Czy każdą zmianę skórną należy wyciąć

Niektórzy pacjenci lekceważą sprawy związane z własnym zdrowiem. Inni systematycznie pojawiają się w gabinecie lekarza dermatologa, aby ten dokonał przeglądu ich ciała pod kątem ewentualnych zmian skórnych do usunięcia.

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie pieprzyków jest bardzo często wykonywanym zabiegiem w gabinecie chirurgicznym. Usuwanie znamion można wykonać na różne sposoby, ostatecznie decyzję podejmuje lekarz. Jeżeli wycinek ma zostać oddany do badania histopatologicznego, wskazane jest klasyczne usunięcie i założenie szwów. Jeśli chodzi o wycięcie na przykład włókniaka, można zrobić to metodą elektrokoagulacji. Zawsze należy upewnić się, czy lekarz pobierze wycinek do badania histopatologicznego. Tylko w ten sposób pacjent będzie miał pewność, czy w organizmie nie rozwija się rak. Czerniak to bardzo groźna choroba, na szczęście można w porę jej zapobiec dokonując okresowych przeglądów zmian na swoim ciele i kwalifikując do wycięcia te, które źle rokują. Czasami znamię nie wygląda źle, ale lekarz wspólnie z pacjentem decydują, że usunięcie będzie lepszym rozwiązaniem. Najczęściej dzieje się tak wtedy, kiedy znamię jest zlokalizowane na przykład na twarzy. Dla kobiet względy estetyczne mają duże znaczenie. Usuwanie pieprzykówusuwanie pieprzykówusuwanie pieprzyków to zabieg nieskomplikowany, bezbolesny.

Postępowanie po usunięciu zmiany skórnej

Usuwanie zmian skórnych nie jest poważną operacją. Najczęściej pacjent nie potrzebuje nawet wystawienia zwolnienia lekarskiego. Większość pacjentów po zabiegu czuje się bardzo dobrze, tylko bardzo wrażliwe osoby mogą odczuwać dyskomfort. Usuwanie znamion wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. U dzieci można zastosować jeszcze znieczulenie maścią, aby maluch nie odczuł ukłucia igły. Niestety, czerniak to bardzo podstępna choroba. Pacjent gołym okiem może nie dostrzec, że jedno ze znamion na jego ciele zmienia kształt. Dlatego ważne jest, aby szczególnie osoby z obciążeniem genetycznym systematycznie pojawiały się w gabinecie dermatologa i prosiły o przegląd całego ciała. Usuwanie pieprzykówusuwanie pieprzykówusuwanie pieprzyków to najlepsza profilaktyka nowotworowa. Warto o tym pamiętać i stosować się do zaleceń lekarskich.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Redakcja SzafaMamy.pl

Pasjonuje się modą, urodą i zdrowym odżywianiem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ