Na co zwrócić uwagę kupując zabawki dla dzieci?

0
605
Sklep z zabawkami

Wybór zabawek dla dzieci jest na prawdę ogromy. Wystarczy przejść się do wybranego sklepu czy marketu. Z jednej strony oznacza to, że zawsze znajdzie się jakąś zabawę. Z drugiej jednak, jej wybór nie jest prosty. Często może przyprawić o prawdziwy ból głowy. Wartościowa zabawka dla dziecka to taka, która jest po prostu fajna, ale jednocześnie wspiera rozwój dziecka. Czym zatem kierować się przy wyborze zabawek dla dzieci?

Jaką zabawkę wybrać?

Wybierając zabawkę dla dziecka przede wszystkim kierować należy się wiekiem oraz umiejętnościami dziecka. Ma to istotne znaczenie dla bezpieczeństwa dzieci. Młodszemu dziecku nie powinno kupować się zabawki przeznaczonej dla starszaków. Może bowiem ona zawierać małe elementy, które na malucha mogą być niebezpieczne. Taka zabawka może być także po prostu zbyt skomplikowana dla małego dziecka. Jeśli dziecko nie będzie wiedziało jak się nią bawić, wówczas po prostu nie będzie po nią sięgać. Dlatego wybierając zabawkę nie można kierować się jedynie jej wyglądem. Ważne jest czy dziecko będzie chciało i potrafiło się taką zabawką bawić w sposób bezpieczny.

Jaka zabawka się sprawdzi?

Jak wspomniano, zabawki muszą być dopasowane do wieku dziecka. W przypadku niemowląt najlepiej sprawdzą się te w kontrastowych kolorach, o różnych fakturach oraz takie, które wydają różne dźwięki. Taka różnorodność sprawi, że dziecko będzie taką zabawką zainteresowane. Dobrym rozwiązaniem będzie zakup takiej zabawki, która w pewien sposób będzie wymuszać na dziecku potrzebę chwytania, przewracania się, zmianę pozycji. W przypadku starszych dzieci warto postawić na zabawki, które sprawiają, że dzieci muszą nieco pogłówkować. Warto postawić na zabawki, które trzeba np. układać czy sortować różne kształty czy kolory. Takie zabawki posiada w swojej ofercie niemal każdy sklep z zabawkami. Każdy rodzic znajdzie zatem coś dla swojego dziecka.

Zabawki a rodzice

Sklep z zabawkami to miejsce, w którym rodzicie wybierać powinny zabawi dla dzieci, ale pomyśleć muszą także o sobie. Dobrze jest jeśli zabawki angażują do zabawy także rodziców. Dla dziecka wspólnie spędzony czas na zabawie wraz z rodzicami jest niezwykle ważny. Buduje to i utrwala więzi między dzieckiem i rodzicem.

Materiał wykonania

Na koniec uwagę zwrócić trzeba na materiał, z którego zabawki są wykonane. Ważne jest, aby wybierać taki sklep z zabawkami, który oferuje zabawki trwałe, solidne i wytrzymałe. Pamiętać trzeba, że dzieci nie zawsze bawią się zabawkami zgodnie z instrukcją. Często znajdują dla nich zupełnie inne przeznaczenie niż można byłoby się tego spodziewać. Istotne jest zatem, aby zabawka zbyt szybko się po prostu nie zepsuła czy zniszczyła.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Redakcja SzafaMamy.pl

Pasjonuje się modą, urodą i zdrowym odżywianiem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ