Jaki oczyszczacz powietrza kupić?

0
726
Jaki oczyszczacz powietrza kupić

W ostatnim czasie oczyszczacz powietrza stał się w wielu miejscach niezbędnym wyposażeniem mieszkań i domów. Urządzenie pozwala na rozwiązanie kłopotu z toksynami, zapewniając w domu dobry klimat. Z tego powodu sprawdzi się w każdym domu, nie tylko w lokalizacjach szczególnie dotkniętych smogiem.

1. Czy warto kupić oczyszczacz powietrza?
2. Na co zwrócić uwagę kupując oczyszczacz powietrza?
3. Nowoczesne i intuicyjne oczyszczacze powietrza Sharp
4. Elegancki i funkcjonalne oczyszczacze powietrza Philips
5. Jaki oczyszczacz powietrza kupić?

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza?

Oczyszczanie powietrza specjalnymi urządzeniami stało się w wielu miejscach koniecznością. Szczególnie jeśli cierpimy z powodu astmy, alergii lub chorób płuc. Jednak oczyszczacz sprawdzi się dobrze nie tylko wtedy. To urządzenie, które może zapobiec szkodliwym wpływom zanieczyszczonego powietrza na nasze zdrowie. Produkt jest odpowiedzią na coraz bardziej pogarszającą się jakość powietrza.

Mimo że niemożliwe jest naprawienie powietrza, którym oddychamy na zewnątrz, warto we własnych czterech kątach stworzyć klimat sprzyjający zdrowiu.

Oczyszczacz nie tylko zatrzymuje smog, ale także zarodniki pleśni, kurz czy roztocze. Słowem wszystko, co negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Dodatkowo utrzymuje w pomieszczeniach odpowiedni poziom wilgotności.

Na co zwrócić uwagę kupując oczyszczacz powietrza?

Kupując oczyszczacz powietrza, nie można zapomnieć, że urządzenie, w przeciwieństwie to sprzętów takich jak odkurzacze, pralki czy kuchenki, będzie działać niemal cały czas.
Z tego powodu niezwykle istotna jest jakość urządzenia, a także koszty jego eksploatacji. Dobrą opcją są np. urządzenia, które automatycznie sprawdzają jakość powietrza, a filtracje rozpoczynają, dopiero gdy wykryją szkodliwe toksyny. Dzięki temu urządzenie jest energooszczędne, nie wpływa na koszty rachunków za prąd, a przy tym jest bardziej przyjazne środowisku.

Istotny jest również poziom hałasu, jaki sprzęt generuje. Ze względu na komfort użytkowników, w tym jakość odpoczynku nocnego, warto zdecydować się na urządzenia ciche.

Nowoczesne i intuicyjne oczyszczacze powietrza Sharp

Firm Sharp odpowiada na potrzeby osób, które poszukują intuicyjnych i funkcjonalnych urządzeń. Oczyszczacze powietrza Sharp to szereg różnych modeli, które sprawdzą się w mieszkaniach o każdym metrażu. Najczęściej wyposażone są w różne tryby pracy, dzięki czemu dopasowują się do pory dnia oraz stopnia natężenia zanieczyszczeń w powietrzu.
Oczyszczacze Sharp kupić można na https://www.euro.com.pl/oczyszczacze-powietrza,_Sharp.bhtml.

Elegancki i funkcjonalne oczyszczacze powietrza Philips

Oczyszczacze powietrza marki Phlips odznaczają się eleganckim i nowoczesnym wyglądem.
Wyposażone są we wskaźnik zanieczyszczenia i nawilżenia powietrza. Tego typu urządzenia umożliwiają kontrolę jakości powietrza, a przy tym najczęściej same rozpoczynają filtracje, kiedy wskaźniki zaalarmują o zanieczyszczeniach w powietrzu. Dodatkowo sprzęt dopasowuje się do nasilenia toksyn w powietrzu.

Nowoczesne urządzenia zapewniają również możliwość łączenia się i sterowania za pomocą sieci wi-fi i bluetooth. Dzięki temu oczyszczaczem sterować można przez smartfona, laptopa czy inne urządzenie mobilne.

Szeroki wybór oczyszczaczy Philips znaleźć można na https://www.euro.com.pl/oczyszczacze-powietrza,_Philips.bhtml.

Jaki oczyszczacz powietrza kupić?

Kupując oczyszczacz powietrza, należy zwrócić również uwagę na maksymalną powierzchnię, na jakiej działać będzie urządzenie. Dostępne są zarówno urządzenia, które są w stanie przefiltrować powietrze z pomieszczenia do 25m2, a także sprzęt bardziej wydajny – taki, który umożliwi naprawę domowego klimatu w pomieszczeniach od 25 – 60m2 i większych. Wybierając zasięg pracy urządzenia, dopasować należy go do własnych potrzeb oraz metrażu. Ten parametr łączy się z wydajnością pracy urządzenia, które jest oznaczane jako m³/h. Aby dopasować to do własnych potrzeb, wystarczy obliczyć ilość powietrza w pomieszczeniach, na podstawie metrażu mieszkania.

Kolejny ważny aspekt, na który warto zwrócić uwagę, to funkcje urządzenia. Na rynku dostępne są zarówno proste oczyszczacze, które filtrują powietrze, jak i bardziej złożone sprzęty.

Nie mniej ważne jest także sama technologia oczyszczania powietrza. Oczyszczacz może robić na dwa sposoby. Jedną z technologii jest przepuszczanie powietrza przez filtr HEPA, na którym zostają szkodliwe cząsteczki, z przepuszczonego powietrza.

Inny sposób oczyszczania opiera się na przepuszczaniu zanieczyszczanego powietrza przez wodę. Pyły, zarodniki i roztocza pozostają w pojemniku z wodą, do pomieszczenia tłoczone jest natomiast czyste, pozbawione szkodliwych drobnoustrojów powietrze. Taki typ oczyszczaczy pozwala nie tylko oczyścić powietrze, ale również je nawilżyć. Z tego powodu polecany jest dla osób, które narzekają na zbyt suche powietrze, szczególnie w miesiącach chłodnych, kiedy do wysuszenia dochodzi z powodu pracy grzejników.

Szeroki wybór oczyszczaczy znaleźć można na https://www.euro.com.pl/oczyszczacze-powietrza.bhtml.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Redakcja SzafaMamy.pl

Pasjonuje się modą, urodą i zdrowym odżywianiem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ