Dokładne oczyszczanie skóry w domu

0
2225
Dokładne oczyszczanie skóry w domu

Aby uzyskać piękną i zdrową cerę konieczne jest jej codzienne prawidłowe oczyszczanie. Warto dowiedzieć się o nowych produktach, które umożliwiają efektywne usunięcie martwych komórek naskórka oraz dokładne zmycie makijażu.

Dokładne oczyszczenie w sposób naturalny – kosmetyki

Artukuły do oczyszczania twarzy w domu bardzo często bazują na naturalnych substancjach. Obecnie coraz częściej mówi się o bakteriobójczych właściwościach miodu manuka. W kosmetykach do mycia twarzy stosuje się substancję pozyskaną z liści tej rośliny. Najlepiej wybierać preparaty ekologiczne, by nie narazić skóry na kontakt ze szkodliwymi konserwantami.

Innym naturalnym produktem do oczyszczania twarzy jest tak zwane czarne mydło. Zawiera ono całą gamę olejów roślinnych, które obecnie są stosowane nie tylko do demakijażu, ale również do pielęgnacji cery. To między innymi olej lniany oraz olej z rokitnika. Kolor tego kosmetyku wynika z zawartości aktywowanego węgla drzewnego – substancji często wykorzystywanej w produktach służących do oczyszczania zatkanych porów.

Naturalnym kosmetykiem służącym do demakijażu cery są również pojedyncze olejki roślinne, takie jak olej arganowy, lniany czy kokosowy. Warto pamiętać, że każdy z nich może mieć inny sposób użycia – niektóre z nich nakłada się na suchą, a niektóre na mokrą skórę. Należy to sprawdzić przed wykonaniem demakijażu, by nie spowodować przesuszenia.

Dokładne oczyszczanie – myjące produkty

Do oczyszczania cery można wykorzystać również specjalne gąbki i szczoteczki. Gąbka konjac to produkt uzyskiwany z korzenia rośliny o tej samej nazwie. Dzięki temu, że jest nasączona naturalnym środkiem myjącym nie jest konieczne zastosowanie dodatkowych kosmetyków do oczyszczania.

Oprócz odpowiednich kosmetyków warto wykorzystać również nowoczesne urządzenia, które wspomagają oczyszczanie cery. Jednym z nich jest szczoteczka soniczna. Pozwala ona na naprawdę dokładne oczyszczenie – woda wraz ze środkiem myjącym dostanie się wszędzie tam, gdzie jest taka potrzeba. Dodatkowo codzienny masaż szczoteczką soniczną wpływa na zmniejszenie takich niedoskonałości cery jak rozszerzone pory i zmarszczki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Redakcja SzafaMamy.pl

Pasjonuje się modą, urodą i zdrowym odżywianiem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ