Biust po ciąży – jak zachować jędrne piersi podczas karmienia

0
1455
biust po ciąży

Piersi po karmieniu nigdy nie muszą być szerokie oraz rozłożone. Ćwiczenia, masaże, wykorzystywanie właściwych środków kosmetycznych i odpowiednio dobrany stanik pozwalają ci długo zajmować się zdrowym oraz jędrnym biustem. Oczywiście, od czasu zakończenia karmienia dziecka minie parę tygodni, zanim piersi powrócą do formy sprzed ciąży. Nieprawdą jest natomiast, iż będąc mamą, musisz pożegnać się z pięknym biustem. Twoje piersi potrafią być jeszcze jędrne oraz kuszące. Wystarczy im w tym pomóc.

Pielęgnacja biustu w ciągu ciąży

Żeby zminimalizować mechanizm, który kosmetolodzy nazywają „utratą elastyczności piersi”, powinnaś systematycznie nakładać krem czy żel, który uelastyczni oraz napnie skórę podtrzymującą biust. Takie kremy zawierają elementy poprawiające mikrokrążenie krwi, napinające skórę, pobudzające produkcję kolagenu, który odpowiada za sprężystość skóry. Część z nich hamuje dodatkowo powstawaniu rozstępów. Nakładaj go delikatnie, okrężnymi ruchami od dołu ku górze; zacznij od pachy, przesuwając rękę do mostka, potem ku szyi oraz dalej do obojczyka. Omijaj brodawki, bo ich stymulacja powoduje tworzenie się oksytocyny a może spowodować skurcze. W czasu dnia, gdy tylko masz wolną chwilę, złóż dłonie jak do modlitwy oraz na zmianę przyciskaj je do siebie oraz puszczaj – to ćwiczenie wzmacnia mięśnie podtrzymujące biust. Jeśli bierzesz prysznic, przez pięć minut masuj piersi na przemian gorącą oraz zimną wodą (temperaturę wody zmieniaj co pół minuty) – pod wpływem chłodu skóra się napina, a mięśnie wokół biustu kurczą się, przez co piersi lekko się unoszą. Raz na pewien czas możesz dobrać się do kosmetyczki na zabieg ujędrniający skórę. Godne polecenia są maski chłodzące, które zastygając na skórze, napinają ją. Przed zabiegiem zdecydowanie powiedz kosmetyczce o ciąży. Zainwestuj również w biustonosz dostosowany rozmiarem do zmieniającego się biustu, który podtrzyma piersi oraz zapobiegnie ich opadaniu.

piersi po karmieniu - jak utrzymać biust po ciąży w dobrym stanie

Pielęgnacja biustu po karmieniu

Odpowiednia bielizna w czasie karmienia piersią to nie wszystko. By pobudzić skórę biustu do szybszego kurczenia się oraz zadbać o jej większą elastyczność, należy wykorzystywać właściwe kosmetyki oraz żele pielęgnacyjne i wykonywać proste ćwiczenia gimnastyczne. Gdy posiadasz taką możliwość, choć raz w tygodniu idź na basen. Pływanie, zwłaszcza żabką, świetnie modeluje kształt piersi. Niezwykle dużo na biust po karmieniu wpływają wodne masaże, które możesz wykonywać podczas wieczornej kąpieli. Przez blisko pięć minut naprzemiennie na każdą pierś kieruj strumień raz zimnej, raz ciepłej wody, wykonując okrężne ruchy. Ciepła woda rozszerza naczynia krwionośne, zwiększa więc ukrwienie skóry. Zimna natomiast obkurcza naczynka. W tenże sposób pobudzane jest krążenie, co oddziałuje ujędrniająco na skórę. Po kąpieli należy delikatnie osuszyć piersi ręcznikiem oraz wmasować okrężnymi ruchami krem czy żel ujędrniający biust. Sposobem na pozbycie się uczucia ciężkości piersi w czasie dnia jest proste ćwiczenie. Wpierw napnij mięśnie barków, unosząc ramiona jak bardzo. Taką pozycję utrzymaj na parę sekund, po czym stopniowo, wraz z wydechem, rozluźnij je, swobodnie opuszczając ramiona do codziennej pozycji. Ćwiczenie powtórz parę razy, pamiętając, żeby ruchy skoordynować z oddychaniem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ