Zabieg laserem frakcyjnym – ciekawa i oryginalna metoda

0
830
Zabieg laserem frakcyjnym - ciekawa i oryginalna metoda

W XXI wieku coraz częściej poszukujemy różnych sposobów na to, aby właściwie i dokładnie zadbać o swoją cerę i ładny wygląd. Dlatego też powinna zainteresować nas niezwykle ciekawa nowość, jaką jest zabieg laserem frakcyjnym. Na czym on polega? Dla kogo on jest? Jakie są jego wady i zalety? O tym wszystkim powiemy poniżej…

Na czym polega zabieg laserem frakcyjnym?

Na początek powiedzmy kilka słów o tym, co to jest w ogóle ten laser frakcyjny i jak on działa. Otóż emituje on fale elektromagnetyczne o odpowiednio dobranej długości tak, aby zostały one zaabsorbowane przez komórki. Następnie emitowane jest przez owe komórki skóry ciepło, a konkretniej dochodzi do zagrzania wody w komórce i przestrzeniach pomiędzy.

Czy to dobrze? Tak , bo powstają w ten sposób drobne mikrouszkodzenia, które następnie pobudzają okoliczne komórki do procesów naprawy. W ten sposób nasze komórki produkują znacznie więcej kolagenu niż normalnie.

Dla kogo jest zabieg laserem frakcyjnym?

Kto może skorzystać z dobrodziejstw tego zabiegu? Przede wszystkim warto wspomnieć o tym, że zabieg ten zasadniczo można przeprowadzić na każdą partię skóry.

Standardowo pomaga on pozbyć się blizn, przebarwień, rozstępów czy zmarszczek. Warto jednak podkreślić, że niestety nie jest to zabieg przeznaczony dla każdego. Przykładowo nie będą mogły z niego skorzystać osoby pracujące cały czas w ekspozycji na światło słoneczne tudzież leczone preparatami witaminy A.

Laser frakcyjny – zalety i wady

Jakie dokładniej zalety i wady posiada ten zabieg? W zakresie zalet warto jeszcze wspomnieć o tym, że jest on wyjątkowo mało inwazyjny. Konkretniej oznacza to, że w zasadzie możemy się na niego umówić, w gabinecie łącznie z formalnościami jesteśmy do pół godziny i w zasadzie to koniec. Oczywiście potrzeba więcej sesji, niemniej jednak już po pierwszej widać poprawę a co ważniejsze – efekty są bardzo trwałe.

W kwestii wad warto zaznaczyć, że niestety nie wiadomo czemu u niektórych osób tworzą się tymczasowo drobne zaczerwienienia. Naturalnie będą one bardziej widoczne u posiadaczy jasnej karnacji. Oczywiście znikają one po maksymalnie kilku tygodniach, niemniej jednak niektórym osobom może przeszkadzać takie zaczerwienienie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Redakcja SzafaMamy.pl

Pasjonuje się modą, urodą i zdrowym odżywianiem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ