Wynagrodzenia zasadnicze

0
704
Wynagrodzenia zasadnicze

Każdy z nas musi pracować. Niektórzy lubią swoją pracę i nie chcą jej zmieniać, inni natomiast czują się wypaleni pod względem emocjonalnym, woleliby zmienić stanowisko i zająć się czymś innym, nie zawsze jest to oczywiście łatwe. Trzeba przeanalizować swoją sytuację i zastanowić się, co chcielibyśmy w życiu robić. Niektórzy mają to szczęście, że ich praca jest ich pasją, może to polegać na pracy z ludźmi, którą zawsze lubili, może być tak w przypadku psychologów lub nauczycieli. Pracują oni z młodzieżą lub osobami, które potrzebują pomocy i bardzo lubią zadania, które wykonują. Inaczej rzecz się ma w przypadku osób, które pracują fizycznie, a ich praca wymaga od nich dużego poświęcenia. Trzeba przyznać, że praca jest dla wielu osób częścią tożsamości i poświęcamy na nią dużo czasu każdego dnia.

Niektórych praca jest dość trudna pod względem psychicznym i fizycznym, może wiązać się z olbrzymim stresem dla niektórych praca wcale nie stanowi żadnej przyjemności. Jest to przykre, kiedy jedyną motywacją do pracy jest zarabianie pieniędzy na utrzymanie. Taki stan rzeczy oczywiście można wytrzymać przez jakiś czas, ale znacznie lepiej jest znaleźć zajęcie, które pomaga nam się realizować i rozwijać, a nie tylko zarabiać pieniądze. Najniższe wynagrodzenie zasadnicze wynosi obecnie około 1700 zł, brutto jest to 2100 zł. Trzeba przyznać, że jest to niewielka kwota zwłaszcza dla rodzin, które mają dzieci. Może się okazać, że jeśli pracuje tylko jedna osoba w rodzinie, nie wystarcza pieniędzy nawet na potrzebne rzeczy. Wynagrodzenie takie jest nieadekwatne do potrzeb ludzi, zwłaszcza że wielu z nich wynajmuje mieszkania, co wiąże się z dużym kosztem.

Niektórzy mają do spłacenia również kredyty. Znacznie lepiej jest pracować za większe stawki. Każdy z nas jednak dokonuje wyborów w swoim życiu i nie może mieć do nikogo pretensji, że zarabiamy niewiele. Przedsiębiorcy wykorzystują fakt istnienia minimalnego wynagrodzenia i oferują je swoim pracownikom. Trzeba też przyznać, że ponoszą oni duże koszty opłacenia składek społecznych i zdrowotnych, dlatego czasem nie mogą zaproponować wyższego wynagrodzenia, ponieważ pochłaniają je opłaty do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Koszt utrzymania pracownika, jak widać jest bardzo wysoki. Pracodawcy zapewniając wyższe wynagrodzenie, ponoszą również wyższe opłaty. Jak widać utrzymanie działalności na wysokim poziomie nie jest łatwe.

Wiele zależy od rodzaju branży, którą się zajmujemy, jeśli lubimy swoją pracę, jesteśmy w stanie zaakceptować to, że nasze wynagrodzenie, nie jest zbyt wysokie przynajmniej przez pewien czas, jednak z czasem kiedy nasze potrzeby rosną albo będziemy chcieli kupić nowy samochód, może się okazać, że trzeba znaleźć sobie inne źródło dochodu lub dodatkową możliwość zarobkowania. Korzysta z tego wiele osób, żyjemy w czasach, które dają wiele możliwości na zarabianie pieniędzy. Trzeba jednak je odpowiednio wykorzystać i myśleć pozytywnie i mieć prawidłowe nastawienie. Praca to ważna część życia i warto wybrać sobie taką, która daje nam satysfakcję.

www.inwestycyjnawolnosc.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ