Wybór pilnika do paznokci

0
1662

Aby paznokcie ładnie się prezentowały, bardzo ważne jest nadanie im odpowiedniego kształtu. Aby tego dokonać należy zaopatrzyć się w dobrej jakości pilnik do paznokci, które wykonają to zadanie. Wybór dobrego pilnika nie jest łatwą kwestią, co jest związane z bogatą ofertą na rynku. Niegdyś dominowały pilniki metalowe, które wprawdzie skutecznie i szybko nadawały kształt paznokciom, to jednak jak się okazało przyczyniały się również do niszczenia i osłabiania płytek paznokci. Ich stosowanie niekiedy sprawiało, że paznokcie stawały się cienkie i łamliwe, a do tego również ze skłonnościami do rozdwajania się.

Aktualnie, w sklepach jest duży wybór w zakresie pilników. Różnią się one między sobą głównie kształtem, wielkością oraz stopniem gradacji.

Jakie wyróżniamy rodzaje pilniczków?

Można wskazać na wyżej wymienione pilniki metalowe, aczkolwiek nie są one polecane i straciły w ostatnim czasie na popularności. Poza tym Klientom oferuje się również pilniki: papierowe, szklane, z piaskowca, szafirowe, krzemowe i teflonowe.

Opis poszczególnych rodzajów polników:

Pilniki papierowe – popularne, ze względu na niską cenę, są polecane przez profesjonalistów branży kosmetologicznej. Wykonane z warstwy papieru, na której umieszcza się opiłki materiału ściernego, na przykład węglika, tlenku aluminium, krzemu itp. Są jednorazowego użytku.

Pilniki szklane, są nieco droższe od pilników papierowych, aczkolwiek istnieje możliwość wielokrotnego ich użytkowania (można dezynfekować i sterylizować). Szklana warstwa jest poddawana piaskowaniu i wytrawianiu kwasami; tym sposobem uzyskuje się odpowiedni stopień porowatości.

Pilniki szafirowe – tworzy je moleta o chropowatej strukturze, idealnie sprawdzająca się w przypadku paznokci cienkich i łamliwych.

Pilniki z piaskowca – wykonuje się je z odpowiednio wytrawionych kamieni. Są bardzo delikatne dla płytek, służą idealnie do modelowania paznokci, ale również do usuwania skórek.

Pilniki kryształowe – służą do nadawania kształtu, do pracy na brzegach paznokci, gdyż nie powodują ich rozdwajania się.

Pilniki teflonowe – drobnoziarniste, z zaokrąglonymi rogami, pozwalają na nadawanie paznokciom wybranego kształtu, a szczególnie popularnego ostatnimi czasy kształtu migdała.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Redakcja SzafaMamy.pl

Pasjonuje się modą, urodą i zdrowym odżywianiem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ