Wakacyjny wyjazd z rodziną

0
976

Wszyscy kochamy wakacje, a w szczególności te, na które zaplanowaliśmy jakiś ciekawy wyjazd z rodziną. Niezależnie od tego czy będzie to Egipt, Sri Lanka, polskie wybrzeże czy może mazury, kluczowe dla powodzenia wycieczki jest odpowiednie zaplanowanie oraz dopięcie wszystkich szczegółów. W tym artykule chcieliśmy zwrócić uwagę szczególnie na proces pakownia oraz torby podróżne, które są do tego niezbędne.

Jak prawidłowo się spakować?

Poradnik prawidłowego pakowanie się w podróż wakacyjną należy bez wątpienia zacząć od punktu, w którym wybieramy odpowiednią torbę podróżną. Na taka decyzję składa się wiele czynników. Pierwszy z nich to środek transportu jakim będziemy się poruszać. Samochód, samolot, pociąg, a może autokar. Jeżeli podróżujemy własnym samochodem, to sytuacja jest o tyle komfortowa, że mamy więcej miejsca do zagospodarowania, a co za tym idzie możemy zabrać większą ilość rzeczy.  W innych środkach transportu, a szczególnie w samolocie warto zadbać o specjalnie dostosowane torby podróżne, gdyż niektóre linie lotnicze mają pewne obostrzenia co do ich wielkości, jak i wagi. Szczególnie jeśli chodzi o bagaże podręczne do samolotu, warto kupić walizkę dedykowaną dla danych linii lotniczych. Drugi czynniki składający się na wybór torby podróżnej, to objętość naszego bagażu. Jak mówi znane przysłowie „podróże małe i duże”. Istotnie na dłuższe wypady zabieramy zazwyczaj więcej rzeczy, dlatego konieczne będzie  wykorzystanie większej torby podróżnej np. na kółkach. To bardzo komfortowa opcja, z której szczególnie chętnie korzystają starsze osoby. Jeżeli w planach mamy krótką wycieczkę na parę dni, na którą nie zabieramy zbyt wielu rzeczy, z powodzeniem można wykorzystać torbę podróżną na ramię bądź plecak.

Co włożyć do torby?

Pakowanie to także bardzo stresująca czynność. Pal licho jeżeli nie zabierzemy jednej z naszych ulubionych koszulek. Dużo większym problemem jest np. brak paszportu, o którym dowiadujemy się stojąc przed bramkami na lotnisku. ładowarka do telefonu, suszarka do włosów, dokumenty, to kolejne z rzeczy, które warto zapakować w pierwszej kolejności.  Dobrym pomysłem na pakowanie jest zrobienie wcześniej listy rzeczy do zabrania i późniejsze odznaczanie pozycji po zapakowaniu. Przydatne mogą także okazać się konsultacje z innymi uczestnikami podróży, gdyż wybierają się oni w to samo miejsce, dlatego prawdopodobnie zabierają te same rzeczy. Jeśli chodzi już o sam proces umieszczania rzeczy w torbie, pamiętajmy, że liczy się każdy centymetr sześcienny, dlatego

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Redakcja SzafaMamy.pl

Pasjonuje się modą, urodą i zdrowym odżywianiem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ