Tester oprogramowania zarobki

0
787
Tester oprogramowania zarobki

Szukanie intratnego zawodu czy miejsca dla siebie po tym, jak nie znalazło się odpowiedniego miejsca pracy dla siebie po skończeniu studiów to często podejmowane działania. Najszybciej rozwijającą się branżą, zapewniającą obecnie masę stanowisk pracy oraz dobrze płatnych posad są nowoczesne technologie i wszystko, co związane z programowaniem, systemami informatycznymi oraz… sprawdzaniem poprawności działania. Chociaż to ostatnie wydaje się być zadaniem bardzo prostym, jest to tylko pozorne wrażenie. Tester oprogramowania ma stosunkowo wysokie zarobki, jednak ma również odpowiedzialne zajęcie i masę obowiązków. W zasadzie to od niego i jego pracy będzie zależało, czy wprowadzone systemy sprawdzą się tak, jak miały to zrobić w teorii.
Do obowiązków testera oprogramowania – za co dostaje się odpowiednio wysokie zarobki – należy przede wszystkim opracowywanie samych planów testów dla oprogramowania, nad którym pracują w danej chwili inne działy firmy, mając do dyspozycji specyfikacje wymagań od klientów. To również sam tester decyduje o tym, z jakich narzędzi będzie korzystać podczas swojej pracy, musi koordynować jednocześnie grupę testerów. Związany jest z planowaniem oraz realizacją tych bardziej skomplikowanych testów, których nie mogą wykonywać sami pracownicy. Jeśli pojawiają się usterki, to właśnie tester je zgłasza. Wszystkie błędy i zmiany w przygotowywanych aplikacjach są przezeń śledzone oraz dokumentowane, a prostsze z nich – naprawiane. W związku z powyższym musi ściśle współpracować z działem programistów, przygotowujących i piszących testowane systemy, a także rozwija tak zwane procedury testowe. To za sprawą testera oprogramowania zapada decyzja o dopuszczeniu sprawdzanego oprogramowania do kolejnej fazy, nazywanej fazą wdrożenia.
Tester oprogramowania osiąga zarobki średnio między 3 851 a 5 295 złotych brutto. Jedna czwarta zatrudnionych osób zarabia mniej niż wspomniana najniższa wartość średniej, a więc poniżej 3 851 złotych brutto, kolejna jedna czwarta zarabia z kolei więcej ni 7 141 złotych brutto.

www.mediaelite.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ