Sposoby na optyczne powiększenie oczu

0
1615
makijaż oczu

Istnieje kilka sposobów, które pozwalają na optyczne powiększenie oczu. Przydają się one w bardzo wielu przypadkach i przynoszą bardzo dobre efekty. Makijaż, który optycznie powiększa oczy często poprawia wygląd całej twarzy. Dlatego warto wypróbować dostępne sposoby.

Podstawowy makijaż

Oczy można powiększyć przez zastosowanie dwóch metod. By wykonać prosty makijaż powiększający potrzebne są tylko dwa artukuły. Niezbędne są kredki do oczu w dwóch kolorach – czarna (grafitowa lub brązowa) i biała. Białą wykonuje się kreskę na linii wodnej oka. Natomiast czarną wykonuje się kreskę na górnej powiece, blisko linii rzęs do połowy jej długości – do tego celu można również użyć eyelinera. W ten sposób oko zostaje optycznie powiększone na dwa sposoby.

Bardziej zaawansowany makijaż oczu

By uzyskać jeszcze lepszy efekt otwartego oka, warto zastosować bardziej zaawansowany makijaż. W tym celu należy użyć cieni do powiek – w kolorach jasnym i ciemnym. Jasny cień powinien mieć rozświetlające drobinki lub być metaliczny. By powiększyć oczy należy zastosować ciemny cień blisko linii rzęs, natomiast bliżej łuku brwi konieczne jest nałożenie rozświetlającego cienia. Makijaż warto zakończyć pomalowaniem rzęs maskarą w odpowiednim odcieniu, a przedtem najlepiej jest użyć zalotki.

Ekstrawagancki makijaż powiększający oczy

Ekstrawagancki makijaż powiększający oczy wymaga użycia wyżej podanych kosmetyków oraz sztucznych rzęs i białej mascary. Przy tego typu makijażu na górnej powiece należy narysować kreskę jak w przypadku wyżej podanego makijażu zaawansowanego. Linię wodną na dolnej powiece należy podkreślić kredką w białym odcieniu, a rzęsy należy pomalować białą maskarą. Białą kredką należy również wykonać wąski graficzny makijaż na dolnej powiece, a na jego zakończeniu przykleić czarne sztuczne rzęsy. Taki makijaż wygląda niezwykle efektownie, jednak jego wykonanie wymaga zręczności i dokładności. W przypadku osób początkujących najlepiej jest poprosić o jego wykonanie doświadczoną makijażystkę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Redakcja SzafaMamy.pl

Pasjonuje się modą, urodą i zdrowym odżywianiem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ