Specjalna pielęgnacja cery naczynkowej

0
1706
Specjalna pielęgnacja cery naczynkowej

Cera naczynkowa często wymaga o wiele bardziej drobiazgowej pielęgnacji. Problem „pajączków” bardzo często pojawia się w przypadku skóry cienkiej i suchej. Warto działać już po pojawieniu się pierwszych zmian, by uniknąć konieczności laserowego zamykania naczynek. Jak to zrobić?

Jak rozpoznać cerę naczynkową?

Cera naczynkowa częściej występuje u kobiet, ponieważ to właśnie u nich występuje zwiększona produkcja estrogenu. Zwłaszcza kobiety po trzydziestym roku życia powinny uważnie obserwować swoją skórę, poszukując pierwszych objawów cery naczynkowej. Najwcześniej pojawia się ogólne zaróżowienie policzków, które nie znika po zmianie temperatury. Świadczy to o popękaniu niezwykle małych naczyń krwionośnych. Objawem cery naczynkowej mogą być także „pajączki” czyli pęknięcie większych naczyń, objawiające się wystąpieniem widocznej czerwonej rozgałęzionej plamki. Jeśli jest ona bardzo duża, konieczne bywa laserowe zamykanie naczynia. Mniejsze pajączki często wchłaniają się po zastosowaniu odpowiedniej pielęgnacji. Pajączki mogą pojawiać się nie tylko na skórze twarzy, ale również na dłoniach.

Pielęgnacja cery naczynkowej

Do pielęgnacji cery naczynkowej stosowane są specjalne artukuły. To między innymi kremy z zawartością takich substancji jak witamina C, K i wyciąg z kasztanowca, które sprawiają, że naczynia krwionośne stają się mniej podatne na pękanie. Wiele firm kosmetycznych posiada specjalne linie do pielęgnacji cery naczynkowej, między innymi Flos-lek. O skórę naczynkową można również z powodzeniem dbać przy pomocy kosmetyków naturalnych. Samodzielnie można zrobić na przykład domowy tonik, w którego skład powinny wchodzić takie zioła jak nagietek czy skrzyp.

Makijaż maskujący niedoskonałości cery naczynkowej

W przypadku cery naczynkowej wykorzystuje się kryjący makijaż. By zatuszować pajączki, konieczne jest użycie zielonego koraktora, który poprzez kontrast z czerwonym kolorem lepiej zamaskuje pęknięte naczynka. Potem można już użyć normalnego podkładu i pudru. Niektóre firmy kosmetyczne oferują specjalne korektory, które oprócz substancji maskujących zawierają także składniki lecznicze.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Redakcja SzafaMamy.pl

Pasjonuje się modą, urodą i zdrowym odżywianiem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ