Prezenty na Komunię

0
562
Prezenty na Komunię

Dla wielu osób, które zostały zaproszone na Komunię, problematyczne staje się jaką kwotę przeznaczyć na prezent dla dziecka, aby nie wypaść źle przed gospodarzami. Mało eleganckie jest pytanie innych gości, ile pieniędzy na komunię zamierzają dać dziecku lub o wartość prezentu, który planują kupić.

Oczywiście nie ma czegoś takiego jak cennik. Szukając porad w Internecie można spotkać bardzo zróżnicowane kwoty. Zależy to od regionu, przeciętnych zarobków, ale także zamożności gospodarzy, a przede wszystkim gości. Kwota uzależniona jest także od pokrewieństwa. Najwięcej na prezent przeznaczają oczywiście chrzestni dziecka. Większe kwoty daje zazwyczaj także bliższa rodzina, np. dziadkowie.

Chrzestni przeznaczają mniej więcej od pięciuset do tysiąca złotych, bliższa rodzina od około trzystu do pięciuset złotych (w zależności od możliwości), a dalsza rodzina i pozostali goście – od stu złotych. Oczywiście są to kwoty jedynie orientacyjne i nie muszą być wiążące. Każdy powinien kierować się własnym uznaniem.

Pewne jest, że przede wszystkim musimy określić nasze możliwości finansowe. Nie można dopuścić do sytuacji, by prezent dla dziecka zrujnował nasz budżet. Nie kupuje się prezentów, na które nas po prostu nie stać. W sytuacji, w której nie jesteśmy w stanie przeznaczyć kwoty, jaką byśmy chcieli, warto zastanowić się nad zakupem prezentu. Nawet skromniejszy prezent będzie dobrze widziany, zwłaszcza jeśli będzie przemyślany. Piękna książka z dedykacją od serca będzie cudowną pamiątką, a jednocześnie nie kosztuje fortuny.

Prezenty nie powinny przyćmiewać tego, co w tym dniu jest najważniejsze dla dziecka. Ważne by być razem z dzieckiem w tak ważnym dla niego dniu, nawet jeśli prezent będzie skromniejszy. Prezenty można będzie jeszcze kiedyś kupić, a braku obecności nic nie zmieni. Nic nie liczy się tak bardzo jak obecność w życiu dziecka, a drogie prezenty na Komunię tego nie zastąpią. Dzieci nie dadzą się przekupić. Dawajmy prezenty w miarę naszych możliwości i bądźmy przy dziecku i jego rodzicach. Na pewno będą nam za to wdzięczni.

www.intelektualnie.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ