Pielęgnacja włosów dla osób uprawiających sport

0
725
włosy
fot.: pexels.com

Regularne treningi pozwalają utrzymać zadbaną sylwetkę i zdrowy organizm. Niestety, pot, chlor czy też mocne upięcia mogą negatywnie wpływać na kondycję włosów. Ten problem może zostać rozwiązany poprzez odpowiednią pielęgnacje, która wzmocni włosy i sprawi, że żaden trening nie będzie im straszny.

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/uprawiasz-sport-dbaj-o-wlosy/

Wpływ sauny na włosy

Sauna poprawia krążenie, ma pozytywny wpływ na odporność, a także oczyszcza organizm z toksyn. Są to jedne z powodów, dla których użytkownicy klubów fitness tak chętnie z niej korzystają. Niestety, regularne korzystanie z sauny może sprawić, że włosy staną się wysuszone, przez co będą bardziej łamliwe i stracą swój blask. Co więcej, wysoka temperatura negatywnie wpływa na cebulki włosów, co może prowadzić do ich nadmiernego wypadania.

Aby więc temu zaradzić, warto przed wejściem do sauny nakładać na włosy olejki pielęgnacyjne, a następnie zawinąć je w ręcznik. Po skończeniu swojej wizyty w saunie, należy włosy dokładnie umyć, aby olejki nie obciążały włosów.

Chlor a kondycja włosów

Pływanie odpowiednio wpływa na całe ciało, w tym mięśnie i kości. Zbawienny wpływ basenu na kręgosłup sprawia, że wielu lekarzy oraz fizjoterapeutów zaleca korzystanie właśnie z tego rodzaju aktywności fizycznej. Niestety, chlor wnikający w strukturę włosów doprowadzi do ich osłabienia, a nawet może mieć wpływ na niezbyt ładny zapach.

Nie oznacza to jednak, że trzeba od razu rezygnować z wizyt na basenie. Istnieje bowiem wiele sposobów na uchronienie włosów przed negatywnym działaniem chloru. Niektóre osoby decydują się na przemywanie pasm przed kąpielą. Inni natomiast, preferują zakładanie czepka, który szczelnie zabezpiecza włosy przed kontaktem z wodą. Gdyby jednak czepek nie uchronił włosów przed wodą, należy pamiętać, że po zakończonym treningu powinno się je umyć.

Jeżeli chodzi o kosmetyki, to popularnym sposobem jest nałożenie na włosy odżywki lub właśnie olejków przeznaczonych do pielęgnacji włosów. Istotne jest również to, aby po każdym zakończonym treningu, bez względu na wybrany rodzaj aktywności, myć włosy. Aby ich nie osłabiać zbyt częstym myciem, warto zastosować specjalne szampony nawilżające i regenerujące.

Przeczytaj też: http://realife.pl/jak-odbudowac-zniszczone-wlosy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ