Pielęgnacja okolic oczu – krem pod oczy, sposoby na pielęgnacje 

0
675
krem pod oczy

Skóra wokół oczu jest szczególnie narażona na przedwczesne starzenie. Żeby temu zapobiec, konieczne jest stosowanie odpowiedniej pielęgnacji okolic oczu. Pomocny w tym przypadku okazuje się krem pod oczy oraz serum, a także prowadzenie zdrowego stylu życia. Regularna pielęgnacja okolic oczu pozwoli na zachowanie młodego i nienagannego wyglądu. Dlaczego skóra w okolicach oczu tak szybko się starzeje? Jaki krem do pielęgnacji wybrać? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/krem-pod-oczy-i-inne-sposoby-na-pielegnacje-okolicy-oczu/ 

Starzenie się skóry pod oczami 

Skóra pod oczami Jest jedną z części twarzy, która narażona jest na najczęstsze oznaki przedwczesnego starzenia się. Skóra ta jest cięższa oraz bardziej delikatna, niż skóra innych części ciała. Wynika to z faktu, że pozbawiona jest ona podskórnej tkanki tłuszczowej, przed co zlokalizowanie pod skórą naczynia krwionośne mogą prześwitywać. Wówczas widoczne stają się cienie pod oczami. Brak gruczołów łojowych sprawia też, że skóra pozbawiona jest naturalnej ochronnej warstwy lipidowej, co oznacza że ma większą skłonność do przesuszania się. 

Krem pod oczy – czy można stosować jest zwykły krem do twarzy pod oczy? 

Krem pod oczy wyróżnia się przede wszystkim cechami, dzięki którym zapewnia kompleksową ochronę skóry wokół oczu. Specjalne kremy pod oczy cechują się wysoką koncentracją związków aktywnych, dzięki czemu skutecznie chronią delikatną skórę wokół oczu przed oznakami starzenia się. Tradycyjny krem do twarzy nie zapewni tak kompleksowej pielęgnacji tej wrażliwej skóry. Warto jest więc sięgnąć po specjalistyczny krem. 

Jaki krem pod oczy wybrać? 

Pielęgnacja skóry pod oczami powinna sprowadza się głównie do korzystania z kosmetyków dedykowanych wyłącznie tej okolicy twarzy. Bardzo często kremy pod oczy klasyfikowane są w oparciu o przedział wiekowy. Osoby młode, po 20 roku życia powinny koncentrować się na stosowaniu kremów nawilżających. Po 30 roku w życiu konieczne jest profilaktyka anti-aging, a także stosowanie lekcji w kremów przeciwzmarszczkowych. W kolejnych dekadach życia kremy powinny wykazywać się silniejszym działaniem odmładzającym, czyli powinny być to produkty liftingujące i wygładzające zmarszczki. 

Kompleksowe działanie pielęgnacji skóry pod oczami obejmuje 4 podstawowe etapy: 

1. Demakijaż 

2. Wklepanie w skórę pod oczami sebum

3. Wklepanie w skórę pod oczami kremu

4. Wykonanie dokładnego masażu skóry pod oczami 

Zobacz też: http://www.malemen.pl/pekajace-piety-jak-o-nie-zadbac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ