Pielęgnacja cienkich włosów

0
1613
Pielęgnacja cienkich włosów

Cienkie włosy są trudniejsze w pielęgnacji. Często w ich przypadku problemem jest przesuszenie, są też bardziej podatne na działanie zewnętrznych czynników, farbowanie i suszenie. O czym należy pamiętać przy pielęgnacji cienkich włosów?

Cienkie włosy a ich objętość

Cienkie włosy nie zawsze muszą oznaczać małej objętości. Blondynki mają zazwyczaj cieńsze włosy niż brunetki, jednak mają ich więcej na głowie. W przypadku, gdy wraz z cienkimi włosami pojawia się problem małej objętości warto zastosować kilka trików. Po pierwsze należy stosować kosmetyki zwiększające objętość – ważne, by ani odżywka ani szampon nie zawierały zbyt wielu składników obciążających. Zbyt duże natłuszczenie kosmyków, na przykład przy okazji stylizacji sprawi, że włosy oklapną i nie zostanie nic z efektu dodatkowej objętości. Ponadto należy pamiętać o codziennym czesaniu włosów „głową w dół”. Dzięki temu pasma odkleją się od czaszki i objętość optycznie się poprawi.

Do czesania najlepiej jest używać delikatnej szczotki. Suszenie włosów cienkich powinno się przeprowadzać przy użyciu najniższego stopnia nawiewu – niektórzy nawet uważają, że to tego celu lepiej jest używać zimnego powietrza.

Odpowiednia pielęgnacja suchych włosów

Pomimo tego, że w przypadku cienkich włosów nie można stosować wielu kosmetyków obciążających, to jednak konieczna jest ich drobiazgowa pielęgnacja. Można to robić za pomocą naturalnych olejków roślinnych. Warto wykorzystywać je nie tylko do pielęgnacji samych pasm, ale również skóry głowy. Najczęściej polecany jest olejek rycynowy, dzięki któremu można pobudzić do wzrostu uśpione cebulki włosów. Do tego celu służyć mogą także ziołowe napary – polecana jest zwłaszcza pokrzywa, która zawiera wiele składników poprawiających kondycję włosów.

Artykuły do mycia włosów powinny być stosowane tak często, jak potrzeba. Należy wybrać taki szampon do pielęgnacji włosów suchych, który może być stosowany nawet codziennie. Jeśli dany kosmetyk przy tak częstym użytkowaniu niszczy włosy należy wymienić go na inny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Redakcja SzafaMamy.pl

Pasjonuje się modą, urodą i zdrowym odżywianiem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ