Niemcy praca

0
641
Niemcy praca

Od lat nasi zachodni sąsiedzi kuszą Polaków zarobkami liczonymi w euro zamiast w złotówkach. To z tego względu sporo rodaków, szczególnie tych mieszkających na terenie Śląska oraz jeszcze bliżej niemieckiej granicy, zdecydowało się na życie w oddaleniu od swoich rodzin, aby zarabiać znacznie więcej na tych samych stanowiskach, co w Polsce. W Niemczech od lat brakuje wykwalifikowanych pracowników fizycznych, gotowych pracować przez wiele godzin nawet w trudnych i ciężkich warunkach, w najróżniejszych branżach. Wszystko, co robią, robią dla swoich rodzin oraz na ich utrzymanie.
W Niemczech praca faktycznie opłaca się bardziej, jednak zawsze odbywa się kosztem więzów rodzinnych. Ogłoszenia o pracę można szukać oczywiście samodzielnie czy to na polskich stronach z ogłoszeniami, czy to na niemieckich, jeśli tylko nasza znajomość tego języka pozwala na swobodne poruszanie się po portalach ogłoszeniowych. W kwestii Niemiec i pracy możemy zawsze posiłkować się też polskimi agencjami pracy, do których po zgłoszeniu się agencja samodzielnie szuka odpowiedniego miejsca zatrudnienia oraz stanowiska dla kandydata, zgodnie z oczekiwaniami i kwalifikacjami. W takich przypadkach jednak trzeba liczyć się z nieco mniejszym wynagrodzeniem netto – część pensji będzie szła na konto polskiej agencji jako prowizja.
Praca w Niemczech jest oferowana nie tylko mężczyznom – coraz częściej to właśnie panie z wielu względów decydują się na zagraniczne wyjazdy w celach zarobkowych. Zasada jest prosta – są to najczęściej kobiety, które na zatrudnienie w Polsce z racji swojego wieku nie mają najmniejszych szans, a które często jednocześnie posiadają doświadczenie w opiekowaniu się osobami starszymi, na przykład rodzicami lub są emerytowanymi pielęgniarkami. Część z nich nie ma doświadczenia, ale ma szczere chęci oraz odpowiednią motywację, żeby zacząć zarabiać jako opiekunka osób starszych w Niemczech. W przypadku tej pracy liczy się nie tyle doświadczenie, co poziom znajomości języka niemieckiego – im wyższy, tym wyższa stawka, za jaką się wyjeżdża. To jednak zajęcie absolutnie nie dla wszystkich – nie każdy będzie odpowiednio silny psychicznie, żeby zajmować się obłożnie chorymi pacjentami, nie każdy też będzie posiadał odpowiednie predyspozycje czy charakter.

www.moomspace.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ