Makijaż na letnie upalne dni

0
1661

Lato to czas beztroski, odpoczynku i wakacyjnych wyjazdów. Słońce i wysokie temperatury nie są jednak sprzymierzeńcami efektownego i trwałego makijażu. Chcąc uniknąć efektu „spływania”, kobiety nierzadko rezygnują z make-upu, co, jak same podkreślają, nie wpływa dobrze na ich samopoczucie. Latem lepiej sprawdza się makijaż naturalny, ale nawet taki w upalne dni nie utrzymuje się zbyt długo.

Odpowiednia pielęgnacja to podstawa

Bardzo często nie doceniamy roli codziennej pielęgnacji. To ona odpowiedzialna jest nie tylko za wygląd i kondycję skóry, ale również za trwałość makijażu. Szczególnie w okresie letnim polecane jest stosowanie peelingów złuszczających martwy naskórek, maseczek odżywczych i oczywiście żeli oczyszczających skórę i toników. Szczególnie ten ostatni kosmetyk skutecznie zapobiega „świeceniu się” skóry.

Baza matująca podstawą stabilnego makijażu na lato

Baza nie jest kosmetykiem, który znajdziemy w kosmetyczce każdej kobiety, a szkoda! Szczególnie w upalne dni rozświetla skórę i jednocześnie utrwala make-up. Należy ją wybierać z uwzględnieniem rodzaju i potrzeb skóry. Dla kobiet ze skórą dojrzałą polecana jest baza liftingująca, dla skóry tłustej i mieszanej baza matująca, a dla suchej rozświetlająca.

Baza pochłania sebum, który odpowiedzialny jest za świecenie się skóry. Zaburzenie pracy gruczołów łojowych to charakterystyczna cecha skóry tłustej, latem jednak może dotyczyć również kobiet z innym typem cery.

Pędzle do makijażu – must have wakacyjnej kosmetyczki

Kobiety coraz częściej przekonują się do dobrych pędzli do makijażu. Wybierają ją z większą starannością, mając świadomość tego, że to one w znacznym stopniu odpowiadają za trwałość make-upu. Pędzle do makijażu pozwalają na lepszą aplikację kosmetyków, które jednocześnie starczają na znacznie dłużej. Dobry pędzel do podkładu umożliwia rozprowadzanie go równomiernie na skórze twarzy, nie pozostawiając przy tym smug. Aplikacja pudru z wykorzystaniem pędzla sprzyja skuteczniejszemu wchłanianiu się produktu. Latem to szczególnie ważne, gdyż zapobiega spływaniu makijażu nawet przy wysokich temperaturach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Redakcja SzafaMamy.pl

Pasjonuje się modą, urodą i zdrowym odżywianiem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ