Magia wywoływanych zdjęć

0
496
Magia wywoływanych zdjęć

Uwielbiamy robić zdjęcia.
Wyjazd na wakacje, urlop w egzotycznym miejscu, impreza, spotkanie ze znajomymi czy kawałki codzienności. Jeśli nie uda nam się uchwycić na zdjęciu tego idealnego momentu, często zginie on w naszej pamięci.
To przecież wyjątkowe uczucie, wziąć do ręki album, w którym umieściliśmy kilka lat temu fotografie z tego pamiętnego wyjazdu. Bez względu na to, czy wydarzenie to miało miejsce rok temu, czy 10 lat temu, wspominamy je nadal z rozrzewnieniem. Co więcej, wydaje się, jakby to działo się wczoraj a wszystkie szczegóły danych sytuacji pamiętamy bardzo dokładnie. To właśnie czar fotografii. Potrafią zatrzymać cudowne chwile na zawsze.
W obecnych czasach niestety częściej kolekcjonujemy zdjęcia na twardym dysku naszego komputera, ewentualnie na specjalnie w tym celu przygotowanym dysku zewnętrznym. Rzadko kiedy wracamy do uchwyconych na klatkach zdjęciowych scen. Zapominamy. Pamięć wirtualna to nie to samo, co realne, namacalne zdjęcia umieszczone w albumie lub specjalnym pudełku. Zdjęcia, które możemy dotknąć, zatrzymać się przy nich na dłużej.
Czasem, w tym codziennym zabieganiu, przyjdzie nam jednak do głowy, żeby zrobić fotoksiążkę, lub właśnie wywołać zdjęcia do umieszczenia w albumie. Zaczynamy się wtedy zastanawiać: ile kosztuje wywołanie zdjęcia? Czy to jest aż tak duży koszt, że powstrzymuje nas od regularnego dokumentowania wydarzeń?
Koszt wywołania zdjęcia zależy oczywiście od wielu czynników.
Jednym z tych czynników jest jakość. Inne będą zdjęcia wywołane w automatycznej maszynie, w której często usługę wykonujemy samodzielnie. Nie mając dostatecznego doświadczenia, możemy mieć problem z odpowiednim ustawieniem parametrów, przez co efekt może nie do końca nas satysfakcjonować. Co za tym idzie, cena zdjęcia wywoływanego w taki sposób będzie na pewno niższa. Dużo lepszej jakości zdjęcia uzyskamy, wywołując je w profesjonalnym studio fotograficznym. Tutaj każda nasza fotografia zostanie dokładnie obejrzana przez fachowca, wykadrowana, obrobiona w specjalnym programie i zachwyci efektem. Oczywiście wtedy cena za odbitkę będzie też odpowiednio wyższa.

www.forum-liderow.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ