Kremy przeciwzmarszczkowe po 30. roku życia. Zobacz, na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie kremu dla 30-latki!

0
2494
Kremy przeciwzmarszczkowe

Wiek 30 lat to dla kobiety szczególny moment w życiu – zaczyna ona widocznie dojrzewać nie tylko psychicznie, ale też fizycznie, czego efektem są najczęściej zmarszczki oraz postępujący proces wiotczenia skóry. Oczywiście, jest to całkowicie naturalne zjawisko, jednak nie oznacza, że musimy się mu tak po prostu poddać. W tym przypadku bardzo dużo uwagi należy poświęcić codziennej pielęgnacji twarzy. Na jakie kremy przeciwzmarszczkowe warto zwrócić uwagę po 30. roku życia? Podpowiadamy, jak dokonać właściwego wyboru!

Dlaczego się starzejemy?

Starzenie się skóry to proces nieuchronny, który prędzej czy później dotknie każdą kobietę. Odpowiedzialny za to jest przede wszystkim spadek ilości produkowanego przez organizm kolagenu oraz kwasu hialuronowego – substancji, które odpowiadają m. in. za utrzymywanie jędrności i elastyczności skóry. Nie oznacza to jednak, że w wieku 30 lat jesteśmy skazane na głębokie zmarszczki i widocznie wiotczejącą skórę. Wystarczy bowiem wybierać takie produkty do pielęgnacji twarzy, które uzupełnią braki tych substancji i sprawią, że skóra odzyska swoją pierwotną jędrność i elastyczność.

Krem na zmarszczki pod oczami 30 +

Najwięcej uwagi należy zdecydowanie poświęcić na właściwą pielęgnację skóry wokół oczu – to właśnie w tym miejscu zmarszczki powstają najszybciej i są najbardziej widoczne. Co więcej, skóra wokół oczu to bardzo delikatne i wrażliwej miejsce, na które ogromny wpływ mają czynniki zewnętrzne np. szkodliwe promieniowanie UV, źle dobrane kosmetyki, zanieczyszczenia środowiska czy nawet nieprawidłowo wykonany demakijaż. Po 30. roku życia musimy zatem pamiętać nie tylko o wyborze skutecznego kremu przeciwzmarszczkowego, ale też ochronie skóry przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych.

Krem przeciwzmarszczkowy po 30 roku życia – Garnier Miracle

Na rynku kosmetycznym możemy znaleźć wiele różnych kremów przeciwzmarszczkowych, które zostały dostosowane do potrzeb kobiet po 30. roku życia. Prawda jest jednak taka, że nie każdy produkt oznacza się tak samo wysoką jakością i skutecznością w działaniu. Biorąc pod uwagę notowania w rankingach oraz opinie użytkowniczek, na wysokich pozycjach znajdziemy przede wszystkim kremy przeciwzmarszczkowe po 30 Garnier. Szczególnym uznaniem cieszą się produkty z gamy Garnier Miracle, które zapewniają natychmiastowy i długotrwały efekt metamorfozy skóry. Bardzo ważne jest to, że w gamie produktów Miracle znajdziemy odpowiednie kosmetyki zarówno do pielęgnacji twarzy, jak i delikatnej skóry wokół oczu.

Krem przeciwzmarszczkowy na noc 30+

Wielu kobietom wydaje się, że krem przeciwzmarszczkowy to produkt typowo do stosowania na dzień. Prawda jest jednak taka, że to właśnie w nocy nasza skóra posiada najlepsze warunki do tego, by walczyć ze zmarszczkami oraz innymi oznakami starzenia się skóry. Kremy na dzień pełnią bardziej funkcję ochronną – zabezpieczają skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, a tym samym pogłębianiem się powstających zmarszczek. Jednak w zwalczaniu efektów starzenia się skóry dużo więcej do powiedzenia będzie miał nasz krem na noc, który przyniesie widoczny efekt wygładzenia i zregenerowania skóry już po przebudzeniu.

Kremy przeciwzmarszczkowe – stosuj regularnie!

Pierwszą i najważniejszą zasadą pielęgnacji twarzy po 30. roku życia jest przede wszystkim regularność. Skuteczne pozbycie zmarszczek jest możliwe tylko wtedy, gdy dany produkt będziemy stosować systematycznie – w innym przypadku efektu prawdopodobnie nie zauważmy. Pamiętajmy też o tym, by krem wcierać w skórę okrężnymi i masującymi ruchami – w ten sposób w naszą skórę wchłonie się dużo większa ilość aktywnych składników.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Redakcja SzafaMamy.pl

Pasjonuje się modą, urodą i zdrowym odżywianiem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ