Kosmetyki do włosów

0
1066
Kosmetyki do włosów

Zdrowa i zadbana skóra to pięćdziesiąt procent szans na dobry wygląd. Dlatego już od lat, w salonach kosmetycznych, drogeriach i aptekach pojawiają się różnego rodzaju kremy, maści i tabletki, których zadaniem jest poprawa wyglądu naszej skóry. Każdy z nas chce zatrzymać czas, dlatego każdego wieczoru nakładany na siebie tony kremów do twarzy i pod oczy. Kolagen z upływem lat nie jest wytwarzany przez nasze ciało, a co za tym idzie skóra ulega procesowi starzenia.

Bardzo podobnie jest z włosami i paznokciami. Gdy nasz organizm się starzeje, nasz włosy i paznokcie stają się coraz słabsze. Jednak i w tym przypadku, na rynku pojawiają się skuteczne kosmetyki do włosów i paznokci. Dzisiejsza medycyna doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że przyczyną złego wyglądu włosów i paznokci jest brak biotyny w naszym organizmie. Dlatego ludzie nagminnie uzupełniają braki witaminy B, za pomocą lekarstw. Jednak zła kondycja włosów czy paznokci, nie zawsze spowodowana jest brakiem biotyny. Częste farbowanie, suszenie czy prostowanie, może sprawić, że nasze włosy będą łamliwe i suche. Właśnie w takich przypadkach należy sięgnąć po skuteczne kosmetyki do włosów. Czasem wystarczy umyć włosy w dobrej odżywce, a kolor i struktura włosa znacznie się poprawi. Warto również pamiętać o tym, że nie tylko kosmetyki do włosów zakupione w drogerii, mogą poprawić ich jakość.

Bardzo popularne są również naturalne metody, dbania o swoje włosy i paznokcie. Najlepszym przykładem jest skuteczna maseczka odżywcza z jajka i oliwy z oliwek. Włosy po kilku takich zabiegach, są o wiele zdrowsze i silniejsze. Natomiast na łamliwe i rozdwajające się paznokcie najlepszy jest sok z cytryny. Warto również pamiętać o tym, że jakoś naszej skóry o wiele się poprawi, gdy będzie ona odpowiednio nawodniona. Największym błędem jest mylenie natłuszczenia skóry z nawodnieniem. Jest to dużym zaskoczeniem, bo czy można pomylić olej z wodą? A jednak, nadal wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że można mieć skórę przetłuszczoną i nienawilżoną jednocześnie.

[Głosów:3    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Redakcja SzafaMamy.pl

Pasjonuje się modą, urodą i zdrowym odżywianiem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ