Pozyskiwanie dowodów może mieć kluczowe znaczenie w sprawie rozwodowej. Aby uzyskać rozwód z orzeczeniem o winie, będziemy musieli udokumentować, jak wyglądało nasze pożycie i co doprowadziło do jego rozpadu. Nie zawsze jest to proste, jednak warto zadbać o zdobycie odpowiednich dowodów, gdyż od tego może zależeć na przykład wysokość otrzymywanych alimentów lub prawo do opieki nad dziećmi. Przeczytaj, co zrobić, by zebrać skuteczne dowody w sprawie rozwodowej.
Rodzaje dowodów dopuszczanych przez sąd
Występując przed sądem w sprawach postępowania cywilnego, do jakich zalicza się sprawa rozwodowa, możemy zaprezentować różne rodzaje dowodów, których katalog nie jest zamknięty. Należą do nich przede wszystkim:
– dowód z przesłuchania stron – przeprowadzany każdorazowo z urzędu,
– dowód z przesłuchania świadków – na przykład członków rodziny lub znajomych,
– dowód z dokumentu prywatnego lub urzędowego,
– wywiad środowiskowy,
– opinia biegłego,
– zdjęcia, filmy, fotokopie, nagrania audio lub video, taśmy dźwiękowe, billingi, wydruki e-maili, zapisy komunikatorów.
Dlaczego warto zdecydować się na zatrudnienie profesjonalnego detektywa?
Wiele osób rezygnuje z zatrudniania profesjonalnego detektywa, który mógłby im pomóc zdobyć kluczowe z punktu widzenia sprawy rozwodowej dowody. Wynika to najczęściej z niewiedzy i obaw, że poniesiemy wysokie koszty. Jest to poważny błąd.
Można znaleźć oferty profesjonalnych usług detektywistycznych, które nie kosztują dużo – na przykład tutaj: detektyw.com.pl. Nie warto próbować oszczędzić niewielką kwotę i w efekcie stracić o wiele wyższe alimenty – lub co gorsza – prawo do opieki nad dziećmi.
Profesjonalny detektyw pomaga zebrać dowody w sposób szybki, zgodny z prawem i całkowicie dyskretny. Próby śledzenia małżonka mogą być bardzo uciążliwe. Jest to czasochłonne i w niektórych sytuacjach może być ciężko zachować anonimowość.
Co gorsza, działając w silnych emocjach i bez znajomości niuansów prawnych, można doprowadzić do pogorszenia swojej sytuacji. Zdając się na detektywa można mieć pewność, że to się nie wydarzy.