Literatura erotyczna dla kobiet

0
1550

Chwila relaksu z książką nie zawsze musi oznaczać klasycznej literatury, wymagającej myślenia, analizowania odczuć czy postaw głównego bohatera. Czasami dobrze jest zatopić się w tekst, który może nie jest szczytem intelektualnej rozrywki, ale pozwala zrelaksować się i odprężyć po ciężkim dniu w pracy lub domu. Dlatego właśnie tak popularna wśród kobiet jest literatura erotyczna. Chyba żadne książki tak nie angażują, nie pobudzają wyobraźni i nie dodają potem pikanterii temu prawdziwemu życiu.

Książki erotyczne dla kobiet

Księgarnia wysyłkowa, która nie ma w swojej ofercie kultowej już pozycji, jaką jest trylogia o Greyu, z pewnością jest totalnie oderwana od rzeczywistości i nie myśli poważnie o swoich klientach. Nie da się bowiem ukryć, że to jeden z największych literackich fenomenów ostatnich lat, za sprawą filmu wciąż gorący i chętnie czytany przez panie. Zarówno powracające do tej pozycji czytelniczki, jak i nowe, chcące sięgnąć po książkę na fali filmu, chętnie kupują całą trylogię, bądź poszczególne jej tomy.

Fenomen książek erotycznych

Sporo osób sądzi, że czytanie książki o tematyce erotycznej to zwyczajnie strata, ponieważ to książki niskich lotów, nie wnoszące nic nowego w życie czytelnika. Z drugiej strony, jest mnóstwo fanek tego typu pisania, będącego jednak czymś więcej niż dawne kioskowe harlequiny. Współczesna literatura erotyczna jest zdecydowanie bardzie wysublimowana, historie dużo ciekawsze, akcja wartka i zachęcająca do spędzenia nad książka nawet późnych godzin nocnych. Przykładem niech będzie fenomenalny „Dotyk Crossa”, który jest nie mniejszym hitem niż wspominane wcześnie książki z trylogii o Greyu. Kobiety fantastycznie bawią się przy literaturze erotycznej, która działa na wyobraźnię, rozpala zmysły, pobudza, zachęca do większej odwagi w swoim własnym erotycznym życiu. Co w tym złego? Mężczyźni mają czasopisma dla panów, kobiety mają literaturę miłosną, z erotyką w tle. Niejednokrotnie napisaną wysublimowanym językiem, z zachowaniem naprawdę dobrego stylu literackiego. i choć to nigdy nie będzie Dostojewski, wcale nie musi być. Ta literatura zaspokaja bowiem inne potrzeby, daje zupełnie inne emocje, uruchamia inne przeżycia. To też potrzebne.

Na jakie książki erotyczne warto zwrócić uwagę?

Obecnie każda księgarnia wysyłkowa ma spory wybór literatury erotycznej, ponieważ te książki naprawdę świetnie się sprzedają i jest na nie ogromne zapotrzebowanie. Zainteresowanie czytelników nie słabnie, coraz więcej nowych autorów próbuje swoich sił w takiej literaturze. Z pewnością warto wspomóc się stronami skupiającymi recenzje i opinie na temat książek, aby wybrać te najlepsze. W końcu naśladowców E.L. James jest sporo, jednak nie każdy potrafi stworzyć takie napięcie i klimat, jak wspominana wyżej autorka. A właśnie ot o chodzi w tej literaturze. Emocje maja sięgać zenitu, cala historia powinna też dobrze się kończy, bo po literaturę erotyczną bardzo często sięgają spragnione emocji, miłości i głębokich uniesień romantyczki. A dla nich happy end jest zawsze bardzo ważny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Redakcja SzafaMamy.pl

Pasjonuje się modą, urodą i zdrowym odżywianiem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ