Jak wybrać najlepszy żel pod prysznic dla mężczyzn?

0
7739
Jak wybrać najlepszy żel pod prysznic dla mężczyzn?

Kąpiel – niezależnie od tego, czy w wannie, czy pod prysznicem, może być czymś więcej niż tylko rutynowym procesem pozwalającym zachować higienę na odpowiednim poziomie. Duże znaczenie w tym przypadku mają kosmetyki, które wybieramy. W tym artykule postaramy się podpowiedzieć, jaki żel do kąpieli wybrać, aby po pierwsze spełniał on wszystkie oczekiwania, które żywimy względem takiego kosmetyku, a po drugie był odpowiednim towarzyszem relaksujących kąpieli po ciężkim dniu.

Jaki powinien być żel?

Pielęgnacja ciała to nie tylko regularne jego mycie. W tym przypadku wiele zależy od typu skóry, ale wybierając kosmetyki do kąpieli, trzeba zwrócić uwagę jeszcze na aspekty takie jak nawilżanie skóry, obecność środków antybakteryjnych, brak substancji drażniących skórę i oczy, czy chociażby nutę zapachową, która pozwoli nam odprężyć się podczas samej kąpieli, a w dodatku zachować przyjemną woń ciała przez cały dzień. Przykładowo, jeżeli ktoś ma tendencje do wysuszania się skóry, wystawia ją regularnie na działanie promieni słonecznych, silnego wiatru itp., powinien wybrać żel pod prysznic z balsamem, który zapewni nawilżenie na odpowiednim poziomie, dzięki czemu skóra pozostanie gładka, sprężysta i odżywiona.

Biała brzoskwinia i nektarynka

Ostatnio wśród firm produkujących żele pod prysznic dla mężczyzn na wyróżnienie zasługuje marka Le Petit Marseillais. Panowie pokochali ją głównie, za bardzo charakterystyczną linię zapachową. Zdecydowanym faworytem stała się różowawa tuba, czyli żel w wersji biała brzoskwinia + nektarynka. Znajdzie się tu również wiele więcej rodzajów, które z pewnością pozwolą na eksperymenty na linii wyboru tego najbardziej odpowiedniego wariantu. Główny atut kosmetyków francuskiego producenta to naturalne zapachy, które tworzą podczas kąpieli klimat odpowiedni do relaksu, którego oczekiwalibyśmy od tej chwili. Szczegółowy opis poszczególnych produktów znajdziemy na stronie producenta pod linkiem http://www.le-petit-marseillais.pl/.

Podsumowując, doszliśmy do tego, iż żel do kąpieli powinien charakteryzować się:

• ciekawą nutą zapachową

• składem opartym na naturalnych substancjach

• nawilżać skórę na odpowiednim poziomie

• posiadać substancje antybakteryjne

• ograniczać zawartością środków drażniących

Wybierając spośród szerokiej oferty producentów, warto zdecydować się na taki żel, który po pierwsze spełni wszystkie powyższe wytyczne, a po drugie będzie w pełni odpowiadał samemu zainteresowanemu. Pamiętajmy, że najlepsze wybory to zazwyczaj takie, które nas uszczęśliwią, ze względu na to, że weszliśmy w posiadanie tego, co bardzo chcieliśmy.

[Głosów:3    Średnia:2.7/5]
PODZIEL SIĘ
Redakcja SzafaMamy.pl

Pasjonuje się modą, urodą i zdrowym odżywianiem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ