Jak wybrać kolor kredki do brwi? Sprawdzone porady tylko z kanałem na YT Make up in the City!

0
2926

Wykonując makijaż brwi kredką, musimy pamiętać o dwóch istotnych rzeczach i zasadach. Po pierwsze, bardzo ważny jest dobrze dopasowany kolor kredki do brwi. Po drugie zaś, malowanie brwi kredką powinno przebiegać według ściśle określonych kroków. Dowiedz się, jak malować brwi kredką i jak wybrać dobry kolor kredki! Odpowiedź znajdziesz dzięki poradom od specjalistów Maybelline Make up in the City!

Makijaż brwi kredką. Najlepszy sposób na malowanie i stylizację brwi?

Na rynku kosmetycznym mamy dostęp do różnorodnych produktów, ułatwiającym nam makijaż brwi. Możemy sięgać po palety do brwi, cienie, pomady, żele czy też woski. Najłatwiejsze w zastosowaniu są jednak kredki do brwi. Ten kosmetyk sprawia również, że końcowy efekt jest naturalny, a łuki brwiowe prezentują się profesjonalnie. Co ciekawe, kredka do brwi sprawdzi się w każdym przypadku. Zarówno, gdy masz z natury bardzo rzadkie i niekształtne brwi, gęste i pełne, jak i wówczas, gdy są prawie niewidoczne. Jeśli jednak chcesz czerpać z każdej korzyści, jaką daje zastosowanie dobrej kredki do brwi, musisz nauczyć się dobierać jej kolor.

Kolory kredek do brwi. Jak wybrać najlepszy kolor kredki?

  1. Kredkę do brwi dopasowujemy głównie pod kolor włosów. Odcień kredki powinien być o dwa tony ciemniejszy od koloru włosów. W tej kwestii nie ma znaczenia, czy mamy swój naturalny kolor włosów, czy też farbowany. Odcień gotowych i podkreślonych łuków brwiowych powinien być w tym samym odcieniu co kosmyki, z tym że o dwa tony ciemniejszy.
  • Blondynki powinny sięgać po kredki w kolorze brązowym, jednak brąz ten musi być w chłodnym odcieniu. Stosując brązową kredkę w ciepłej tonacji, na naszych brwiach może ona wyglądać jak ruda. Niestety nie wygląda to estetycznie. Przykładem dobrej kredki do brwi w odcieniu idealnym dla większości blondynek jest, np. Brow Satin Dark Blond od Maybelline.
  • Brunetki również powinny sięgać po brązowe kredki do brwi, jednak w znacznie intensywniejszym odcieniu od kredek przypisywanych blondynkom. Zaleca się wybierać kredki wpadające w czekoladowy brąz, a nawet stłumioną czerń. Najgorsze, co może zrobić brunetka to wybór czarnej kredki, która niestety nie podkreśli brwi w naturalny sposób, ale przerysuje łuki brwiowe, wpływając na karykaturalny obraz twarzy. Przykładem kredki do brwi, której odcień może ci odpowiadać, jeśli jesteś brunetką, to Brow Satin Dark Brown od Maybelline.
  1. Drugą, równie ważną wytyczną, którą koniecznie należy uwzględnić podczas doboru koloru kredki do brwi, jest karnacja skóry twarzy. Bardzo często koloryt cery idzie w parze z naturalnym kolorem włosów, zatem dopasowując kredkę, prawie zawsze dopasujemy ją również względem tonacji skóry. Analogia ta może jednak nie sprawdzić się wówczas, gdy farbujemy włosy. Co wtedy zrobić? Otóż ukończony makijaż brwi kredką w dobrze dobranym odcieniu powinien współgrać z kolorem skóry. Brwi powinny się komponować z twarzą, a nie wybijać na pierwszy plan. Jeśli po wykonanym makijażu twarzy i łuków brwiowych, twoje brwi są podkreślone, ale nadal wyglądają naturalnie, oznacza to, że kolor kredki do brwi został dopasowany idealnie.

Więcej wskazówek odnośnie malowania brwi i tego, jak dobrać kolor kredki do brwi, znajdziesz na kanale Maybelline Make up in the City na YouTube!

[Głosów:3    Średnia:2.3/5]
PODZIEL SIĘ
Redakcja SzafaMamy.pl

Pasjonuje się modą, urodą i zdrowym odżywianiem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ