Jak rozpocząć przygodę z zawodem stylistki paznokci?

0
733
Jak rozpocząć przygodę z zawodem stylistki paznokci

Stylizacja paznokci jest w ostatnich latach nie tylko bardzo popularnym wśród kobiet trendem na utrzymanie pięknych dłoni, ale także na prowadzenie wymarzonego biznesu na własnych warunkach. Aby się do tego zabrać, wystarczy odrobina chęci i naprawdę niewielka inwestycja w zestaw do hybryd. Jak później przekuć to w prężny i dochodowy biznes?

Dlaczego stylistka?

Zawód stylistki paznokci otworzył szerokie drzwi do samodzielności dla kobiet, których możliwości zarobkowania były dotychczas ograniczone. Zdobycie zawodu na studiach czy kursach zwykle wymaga zainwestowania czasu i pieniędzy, co nie zawsze jest możliwe, na przykład z uwagi na posiadanie małych dzieci, którymi trzeba się opiekować. Z drugiej strony otwarcie własnego biznesu wielu kobietom kojarzy się z koniecznością posiadania olbrzymiego kapitału, a także doświadczenia biznesowego. Na szczęście prawie każda kobieta zna się lepiej lub gorzej na malowaniu paznokci, a całkiem spora część pań interesuje się tym zagadnieniem nieco głębiej. Zestaw do hybryd, zawierający wszystkie niezbędne akcesoria startowe do malowania paznokci popularnymi lakierami hybrydowymi, często bywa początkiem przygody z nowym zawodem. Można się uczyć robienia zdobień, nawet opiekując się dzieckiem w domu, w wolnych chwilach, podpierając się dobrej jakości filmikami instruktażowymi. Z biegiem czasu umiejętność robienia hybryd jest tak dobra, że można zacząć się nią chwalić koleżankom, które stają się pierwszymi klientkami dającymi zarabiać! Stąd już tylko krok od własnego biznesu!

Jak zacząć w tym zawodzie?

Zaczyna się zwykle niewinnie – od zakupu start setu do malowania hybrydami paznokci. Ma on na celu zabić nudę podczas siedzenia w domu, a przy tym pozwolić na zaoszczędzenie minimum stu złotych w miesiącu, które dotąd wydawało się u stylistki paznokci. Zestaw do hybryd przeważnie jest kupowany z ciekawości, w celu sprawdzenia siebie w roli własnej stylistki, a jego niska cena zdecydowanie do tego zachęca. Warto od samego początku starać się eksperymentować z różnymi zdobieniami i łączeniem kolorów, aby tworzyć jak najbardziej różnorodne stylizacje i tym samym własnymi dłońmi reklamować się wśród przyjaciół i rodziny, w miejscach, gdzie często się pojawiamy. Bardzo często pierwsze nieoficjalne klientki zdobywa się właśnie wtedy, gdy na spotkaniach towarzyskich otrzymuje się pytanie o to, kto wykonał ten perfekcyjny manicure na naszych dłoniach. Bywa, że od tego momentu pocztą pantoflową zdobywa się popularność lawinowo – i trzeba pomyśleć o robieniu tego zawodowo!

Co później?

Mając swój pierwszy zestaw do hybryd, trudno byłoby utrzymać poważnie działający gabinet stylizacji paznokci, dlatego panie, które zainteresowały się tym zawodem, zwykle dokupują do swojej kolekcji wysokiej jakości frezarki, kolejne kosmetyki czy lakiery, które testują początkowo na własnych paznokciach, a z czasem u swoich znajomych. Z biegiem czasu okazuje się, że ma się w zasadzie wszystko, co jest potrzebne, aby otworzyć własny gabinet – trzeba jedynie zadbać o dokupienie sprzętu do sterylizacji narzędzi i przygotowanie salonu pod kątem bezpieczeństwa i higieny pracy z klientkami. Warto skorzystać z rozmaitych dotacji na otwarcie lokalu i dokupienie niezbędnych mebli i wyposażenie wnętrza. A potem można już spokojnie reklamować się i czekać na pierwsze poważne klientki! Dla wielu kobiet poważny biznes z paznokciami w tle rozpoczął się właśnie tak niewinnie, od chęci robienia sobie paznokci w domu za pomocą zestawu startowego!

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Redakcja SzafaMamy.pl

Pasjonuje się modą, urodą i zdrowym odżywianiem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ