Jak optycznie powiększyć oczy – poznaj sprawdzone triki

0
2176
Jak optycznie powiększyć oczy – poznaj sprawdzone triki

Piękne i duże oczy są jednym z atutów kobiecości. Takie oczy hipnotyzują, nęcą i kuszą. Kobiety, które mają niewielkie oczy, wykorzystują makijażowe triki. Już dawno się przekonały, że w makijażu oczu kluczową rolę odgrywa dobry tusz do rzęs. Poniżej znajdziesz kilka sprawdzonych sztuczek, dzięki którym będziesz miała intrygujące spojrzenie.

Rzęsy, jak firanki

Podkręcone, długie rzęsy, optycznie otworzą i powiększą oko. Zalotne spojrzenie to zasługa dwóch łatwo dostępnych produktów – zalotki i dobrego tuszu do rzęs.

Jak się obchodzić z zalotką? Rozszerz jej krawędzie i umieść między nimi górne rzęsy. Zaciśnij zalotkę na rzęsach (jak najbliżej linii rzęs) – niezbyt mocno, bo pozostawi na nich nieestetyczne załamanie. Następnie otwórz zalotkę, przesuń ją do połowy długości rzęs i zaciśnij na 3 sekundy. Kolejny raz otwórz zalotkę i tym razem przesuń ją na końcówki rzęs. Zaciśnij zalotkę na sekundę. Dzięki trójfazowemu użyciu zalotki Twoje rzęsy uzyskają naturalny kształt.

Następnie pomaluj rzęsy nakładając więcej tuszu na te w środkowej części oka – uzyskasz wyrazisty efekt. Jeśli natomiast nałożysz sporą ilość maskary na rzęsy w zewnętrznym kąciku, Twoje oczy uzyskają kształt dużych migdałów.

Jak wybrać tusz do rzęs, by powiększyć oczy?

Warto zafundować swoim rzęsom odpowiednią pielęgnację i dobrze dobrać tusz, zamiast serwować im kolejny zabieg przedłużania i zagęszczania (który bardzo mocno je osłabia i obciąża).

Jeśli zależy Ci na powiększeniu oczu i otwarciu spojrzenia, najlepiej sprawdzi się klasyczna maskara w kolorze głębokiej czerni. Zazwyczaj każdy tusz do rzęs ma swoje dodatkowe funkcje – pogrubia, wydłuża, podkręca rzęsy, zwiększa ich objętość. Jaki wybrać? Wszystko zależy od tego, jakie masz rzęsy: cienkie, długie, rzadkie, a może gęste?

Jeśli Twoje rzęsy są cienkie lub rzadkie, sięgnij po tusz do rzęs, który ma szczoteczkę wykonaną z grubego włosia – np. Definitive Volume & Length Mascara od Golden Rose maksymalnie pogrubi i zagęści rzęsy.

Jeśli masz gęste rzęsy, wybierz tusz, który ma silikonową szczoteczkę o krótkich włoskach. Dzięki niej tusz pokrywa rzęsy od nasady po same końce, dodatkowo rozczesuje włoski.

Jeśli masz długie rzęsy, wybierz tusz o rzadko rozmieszczonych włoskach na szczoteczce – sprawi, że rzęsy będą gęste, uniesione i maksymalnie podkręcone.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Redakcja SzafaMamy.pl

Pasjonuje się modą, urodą i zdrowym odżywianiem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ